technologia rychleho nabijania smartfon
Zdroj: unsplash.com (Onur Binay)

65W nabíjanie a batéria o kapacite 4500 mAh bude príchodom novej generácie čipov Snapdragon 898 štandardom, hovorí leaker informácií

Nadchádzajúca generácia nových vlajkových smartfónov, ktoré budú poháňané procesorom Snapdragon 898, budú disponovať kapacitou batérie okolo 4 500 mAh a zároveň budú podporovať i rýchle nabíjanie pri výkone 65W a viac, myslí si známy leaker informácií. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Tieto informácie prináša známy leaker informácií Digital Chat Station, ktorý hovorí, že pôjde o nový štandard kapacity batérie, ale aj technológie rýchleho nabíjania.

Snapdragon 898_Standard 65W nabijanie a 4500 mAh bateria
Via Gizmochina.com

Čo sa týka nového štandardu výkonu nabíjania, tak u čínskych výrobcov smartfónov, ako sú Oppo, OnePlus, a ďalší, môžeme vidieť čoraz viac výrobcov s 65W nabíjaním a to aj v prípade kategórie smartfónov zo strednej triedy. Xiaomi dokonca išlo ešte ďalej a nedávno predstavilo smartfón Redmi Note 11 Pro Plus so 120W rýchlym nabíjaním.

Čo sa týka kapacity batérie, tak ide skôr o nevyhnutnosť, ako o inováciu zo strany výrobcov smartfónov. Dôvodom je najmä zvyšujúca sa frekvencia Hz obrazoviek smartfónov, kde sa štandardom stávajú 120Hz displeje a to aj v kategórii cenovo dostupnejších zariadení. Doposiaľ sme sa mohli stretávať najmä s displejmi s podporou 60Hz, ktoré z pohľadu spotreby energie, nie sú tak náročné na zdroje.

Nová generácia procesorov prinesie i zmenu ich značenia

Rovnako treba povedať, že nedávno sme sa mohli dozvedieť i to, že nová generácia vlajkových procesorov bude niesť označenie „Snapdragon 8 Gen1“. Ide o obdobnú zmenu v značení čipov, akú sme mohli len pár dní dozadu vidieť u spoločnosti MediaTek pri predstavení čipu Dimensity 9000, pričom v minulosti sa spomínalo najmä označenie Dimensity 2000.

Pokiaľ ide o samotný Snapdragon 8 Gen1, hovorí sa, že ponúkne 20-percentné zlepšenie výkonu oproti svojmu predchodcovi. Bude obsahovať hlavné jadro ARM Cortex-X2 CPU bežiace na 3,0 GHz, tri stredné jadrá založené na Cortex-A710 taktované na 2,5 GHz a štyri efektívne jadrá odvodené od Cortex-A510 bežiace na 1,79 GHz. Rovnako treba uviesť, že pôjde o 4nm čip. Nový čip by mal byť predstavený na prelome tohto a nasledujúceho mesiaca.

Mohlo by vás tiež zaujímať