WhatsApp neudelenie suhlasu s podmienkami
Zdroj: WhatsApp, Xmobile

Ak do piatka nepotvrdíte nové podmienky používania služby WhatsApp, tak stratíte prístup k týmto funkciám!

Nové podmienky služby WhatsApp klopú na dvere. Už 15. mája naberú na účinnosti a spolu s ich príchodom, ak sa ich rozhodnete  nepotvrdiť, tak prídete o viacero funkcií. Ktoré to sú a aké zmeny vás čakajú?

WhatsApp sa stane viac menej nefunkčným

Najprv nám dovoľte povedať, že váš účet ako taký, nebude po 15. máji odstránený z dôvodu neakceptovania podmienok. Je tam všetko jedno ALE. Ide konkrétne o to, že služba bude na vás hľadieť ako na neaktívneho používateľa. V praxi to znamená, že k odstráneniu účtu dôjde po 120-dňoch, ak medzičasom nepotvrdíte nové podmienky používania.

To, že vám však služba neodstráni účet, ak nepotvrdíte nové podmienky používania, neznamená, že aplikáciu budete mať dostupnú aj naďalej v rovnakom stave, ako je tomu dnes. WhatsApp vám okreše radu funkcií, ktoré vo veľkej miere obmedzia riadne využívanie služby. Dovolíme si dokonca povedať, že aplikácia ako taká, sa stane viac menej nepoužiteľnou.

O tieto funkcie prídete!

WhatsApp vám obmedzí fungovanie služby postupne. Začne však tým, že vám obmedzí prístup ku konverzáciám. Znamená to, že ich nebudete môcť nielen vytvoriť, ale aj pristupovať k histórii chatov. Rovnako sa to týka aj hovorov. Naďalej však budete mať dostupnú funkciu reagovania, avšak prostredníctvom upozornení, ak ich máte povolené.

„Stratíte prístup k zoznamu chatov, ale stále budete môcť odpovedať na prichádzajúce hovory vrátane videohovorov. Ak máte povolené upozornenia…“ píše WhatsApp v publikovanom blogu.

WhatsApp nove podmienky pouzivania sluzby
Zdroj: WhatsApp

Niekoľko týždňov na to, stratíte však aj funkciu reagovania na upozornenie. Služba ako taká vás prestane upozorňovať, a to ako na prichádzajúce hovory, tak aj na správy. Viac menej od tohto momentu, už nebudete mať dostupné žiadne funkcie. WhatsApp bohužiaľ presne nespresňuje, kedy používatelia stratia prístup  k upozorneniam.

„Po niekoľkých týždňoch obmedzenej funkčnosti už nebudete môcť prijímať prichádzajúce hovory ani upozornenia a WhatsApp vám prestane odosielať správy a hovory.“

Rovnako v závere musíme dodať, že od 15. mája používatelia nebudú môcť už ni vygenerovať export chatov a ani vytvoriť si zálohu.

Zdroj: whatsapp

Mohlo by vás tiež zaujímať