Redmi Note 10
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Ak máte jeden z týchto Xiaomi smartfón, tak nie ste jediný, kto má problémy so senzorom priblíženia

V priebehu uplynulých dní viacero používateľov Xiaomi smartfónov sa začalo sťažovať na zle fungujúci senzor priblíženia v prípade zariadenia Redmi Note 10 Pro. Išlo konkrétne o zvláštne správanie senzora, ktoré dokonca vo viacerých prípadoch spôsobovalo vypínanie hovorov a ďalšie nepríjemnosti.

Viacero majiteľov Xiaomi smartfónov hlási problémy so senzorom priblíženia

Ako poukazuje portál xiaomiadictos odvolávajúc sa na oficiálnu Xiaomi komunitu, tak s týmto problémom sa nestretávajú v posledných dňoch len majitelia Note 10 Pro, ale aj ďalších modelov smartfónov. Ide konkrétne o majiteľov zariadení POCO X3 NFC a Redmi Note 10.

Portál ďalej upozorňuje na to, že Xiaomi o probléme už vie a aktívne pracuje na vyriešení vzniknutej situácie. Zvláštne správanie senzora je prítomné vo verziách MIUI V12.0.7.0 RJGEUXM (X3 NFC), V12.0.5.0 RKFIDXM, V12.0.15.0 RKFEUXM, V12.0.14.0 RKFMIXM (Note 10 Pro/Note 10).

Okrem iného podľa Xiaomi komunity sa zdá, že Note 10 Pro má problémy aj s displejom zariadenia potom, ako je nastavený Tmavý režim. Konkrétne v týždennom hlásení chýb sa môžeme dočítať o preblikávaní displeja.

Musíme počkať na nasledujúcu aktualizáciu

Ako sme už vyššie spomínali, tak dobrou správou je, že Xiaomi si je vedomé problémov, a že zároveň ide o  softwarovú chybu a nie hardwarovú. Podľa publikovaných správ by nasledujúca aktualizácia systému mala disponovať už opravami chýb. 

Používateľom však nezostáva nič iné, ako len dúfať, že aktualizácia bude distribuovanou čo najskôr.

Mohlo by vás tiež zaujímať