Xiaomi Phones
Zdroj: Xiaomi

Ako často meníte smartfón? Štúdia odhaľuje, že majitelia Xiaomi ich vymieňajú častejšie!

Ako často meníte svoj smartfón za nový? Sú ľudia, ktorí s ním vydržia sotva rok a potom sú ľudia, ktorí ho využívajú až do chvíle, kedy je prakticky nepoužiteľný. Zo štúdie vedenej China Mobile Terminals Laboratory však vyplýva, že majitelia Xiaomi smartfónov svoj model obmieňajú oveľa častejšie, ako majitelia konkurenčných značiek. Aká je priemerná doba využívania jedného smartfónu? A ako si viedli konkurenčné spoločnosti? Pozrite sa na výsledky, ktoré uverejnil portál Xiaomiadictos.com.

Pre Xiaomi menej ako dva roky

Priemerný používateľ Xiaomi smartfónu nevydrží s jedným zariadením ani dva roky. Priznajme však farbu, nové modely s výhodnou cenou nás lákajú svoj smartfón obmieňať oveľa častejšie a často smartfón vymeníme i po roku či skôr. Priemerná doba využívania Xiaomi smartfónu je tak len 22.8 mesiacov.

Zo štatistiky vyplýva, že najmä majitelia lacnejších Redmi zariadení si môžu dovoliť kúpiť nový smartfón takmer každý rok, keďže Xiaomi drží ceny veľmi nízko. Priemer však zvyšujú najmä vlajkové modely, ktoré v obehu dokážu byť i niekoľko rokov. V závese za Xiaomi sa nachádzajú ďalšie populárne spoločnosti, všetky však majú priemer viac ako 2 roky.

Ako je to u konkurencie?

Druhú priečku obsadil juhokórejský Samsung, ktorého priemerná doba využívania je 24.5 mesiacov. Juhokórejský gigant má tiež v portfóliu ako lacné, tak i drahšie smartfóny, no doba ich využívania je predsalen vyššia.

Do rebríčka sa dostala i čínska spoločnosť Vivo, ktorá síce nie je zatiaľ oficiálne v distribúcii na Slovensku, u našich bratov v Česku však už stavia základy. Priemerná doba využívania smartfónov u spoločnosti Vivo je 25.5 mesiacov. A v závese za Vivom sa postavila spoločnosť Huawei, ktorá v poslednej dobe klesá v obľúbenosti na trhu.

Sankciami sužovaný Huawei má smartfóny u používateľov v priemere 25.6 mesiacov a dôvodom môže byť práve absencia Google služieb v novších zariadeniach. Fanúšikovia spoločnosti radšej ostávajú na starších zariadeniach s plnohodnotným Androidom namiesto kúpy novšieho zariadenia s obmedzenými možnosťami.

Ako často meníte svoj smartfón vy? Ste skôr priemerný používateľ alebo sa vymykáte z priemeru? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať