xiaomi Mi 11_predna kamera
Zdroj: Weibo (Digital Chat Station)

Ako často priemerný majiteľ vlajkového smartfónu spoločnosti Xiaomi, ho obmieňa za novšiu generáciu?

Majitelia vlajkových smartfónov Xiaomi neobmieňajú svoje zariadenia tak často, ako je trhový štandard.

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina výrobcov Android smartfónov predstavuje každoročne aspoň jednu radu vlajkových smartfónov. Zároveň nie je ničím nezvyčajným, ak výrobcovia smartfónov predstavia hneď niekoľko vlajkových rád smartfónov v priebehu roku s výnimkou Apple. Vo viacerých regiónoch sveta vrátane toho nášho, dochádza k obmene smartfónov za novšie modely v pravidelných intervaloch. Najčastejšie to je ku koncu viazanosti paušálov, kedy si používatelia môžu uplatniť rôzne zľavy u svojich operátorov. Teda po 1,5 až 2 rokoch. Podľa najnovších štatistík, na ktoré poukazuje portál smartdroid.de, majitelia vlajkových smartfónov Xiaomi ich však obmieňajú po dlhšom čase, ako „je štandard“.

Vlajkové smartfóny Xiaomi nemeníme za nové tak často, ako je štandard

Spoločnosť Xiaomi prišla s vcelku zaujímavými zisteniami. Podľa dát spoločnosti, mnoho kupujúcich smartfónov ako sú Mi 6, či Mi 8, neprešli na nasledujúcu generáciu smartfónov potom, ako bola uvoľnená. A to ani na 2. nasledujúcu generáciu vlajkových smartfónov. Xiaomi hovorí, že používatelia vo väčšej miere prechádzajú až na 3. generáciu vlajkových smartfónov, ktorá nasledovala po tej, ktorou disponovali.

Tieto dáta spoločnosti naznačujú, že zákazníci sú vo všeobecnosti spokojní so smartfónmi. Na druhej strane, hoci ide o „dobrú vizitku“, tak z pohľadu výrobcu nejde o najlepšie správy vzhľadom na predlžujúcu sa dobu obmeny zariadení.

Rovnako treba teda dodať, že výrobcovia smartfónov vo všeobecnosti poskytujú 2 až 3-ročnú softwarovú podporu. Spravidla sú to 2-veľké aktualizácie operačného systému a 3-veľké aktualizácie nadstavby.

V každom prípade, ako je to s vami? Obmieňate svoj smartfón v častejšom intervale, alebo nie? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov.

Mohlo by vás tiež zaujímať