Xiaomi Bateria smartfonu
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Ako dlho vydrží priemerný Xiaomi smartfón na jedno nabitie? Výsledok vás prekvapí!

Priemerný Xiaomi vydrží na jedno nabitie batérie podstatne viac, ako by sme čakali. Nie je to však hardvérom, zásluhu má na tom i MIUI.

Každý jeden používateľ smartfónu by si želal čo najdlhšiu výdrž batérie s čo najkratším časom, ktorý potrebujeme na jej plné nabitie. Nie všetko je však o veľkosti batérie, ktorú výrobca do smartfónu umiestni. Nie je totiž 4000mAh ako 4000mAh a tak, ako smartfón od jedného výrobcu dokáže s touto kapacitou vydržať aj 8 hodín používania, iný výrobca z tejto batére dá sotva 6 hodín. Prečo tomu tak je a ako si v tejto oblasti vedie Xiaomi? Na tento jav si posvietila komunita Xiaomiui a my vám teraz prinášame výsledky. A musíme vám povedať, že nakoniec budete veľmi prekvapení.

Priemerný Xiaomi vydrží na jedno nabitie viac ako konkurencia

Vezmime si priemerný smartfón, nemusíme žiadny model špecifikovať. Priemerný smartfón od Xiaomi, Samsungu i amerického Apple. Práve tieto dve spoločnosti sú totiž najväčším rivalom spoločnosti Xiaomi a častokrát sa porovnávajú medzi sebou. Ak si vezmeme priemerný smartfón od Samsungu, na jedno nabitie nám vydrží v priemere 5 až 6 hodín, pri slabších úkonoch 8 hodín aktivity. Výsledok je slušný, no nie? Podobne je na tom i americký Apple aj keď pre túto spoločnosť nie sú batérie úplnou prioritou. 5 až 6 hodín nájdeme však i u niektorých zariadení z portfólia amerického giganta.

Xiaomi však v teste výdrže ťahá za dlhší kus lana. Ak by sme si totiž vzali priemerný smartfón od čínskeho giganta, na jedno nabitie by nám namiesto ôsmych hodín vydržal pokojne i 10 alebo až 12 hodín. Toto už je úctyhodný výkon a len málokde by sme našli spoločnosť, ktorá by predviedla takýto výsledok. Xiaomi navyše nemá svoju prioritu v batérii, no i tak vidíme, že výsledky sú nadpriemerné. Navyše nám Xiaomi ponúka i výkonné nabíjanie a v poslednej dobe vidíme v čoraz viac modeloch 120W nabíjanie.

Nie je to všetko len o hardvéri

Ak by vás zaujímalo, ako Xiaomi dokáže s rovnakou batériou priniesť do smartfónov dlhšiu výdrž na jedno nabitie, odpoveď je jednoduchá. Nie všetko totiž závisí len od hardvéru a na výdrži batérie sa podpisuje i systém, ktorý túto výdrž optimalizuje. Práve nadstavba MIUI pekne optimalizuje výdrž batérie, čo sa pozitívne podpisuje na čase, ktorý strávime s naším zariadením. Vyzdvihnúť si zaslúži najmä najnovšia verzia nadstavby MIUI 13, ktorá sa aktívne sústreďuje na výdrž batérie. Vďaka tejto verzii nadstavby náš smartfón získa ešte o 10% výdrže na jedno nabitie viac, ako tomu bolo v predchádzajúcich verziách.

Ak ste si teda mysleli, že váš Xiaomi smartfón s batériou zaostáva nie je tomu úplne tak. Spoločnosť totiž aktívne pracuje na lepšej výdrži prostredníctvom systému. Veríme tomu, že skvelú optimalizáciu majú i iné spoločnosti, no práve Xiaomi medzi nimi nakoniec vyniká.

Ako dlho vydrží váš smartfón na jedno nabitie? A ste spokojný s vaším Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať