herny rezim Xiasomi_informacia o fps
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Ako je možné pozrieť si na Xiaomi telefónoch fps pri hraní hier?

Pozrite sa, ako si môžete pomocou herného režimu v Xiaomi smartfónoch pozrieť informáciu o fps v hrách

FPS je skratkou pre „Frame per second“, teda počet obrázkov za sekundu. Ide o hodnotu, s ktorou sa stretávajú hlavne hráči počítačových hier. Na významne však naberá aj v prípade mobilných zariadení. Dôvodom je, že hry na našich smartfónoch už nie sú tak jednoduchými, ako tomu bolo v minulosti. Dnes si môžeme dokonca zahrať na smartfóny aj také hry, ktoré bežne hrávame na počítači a to v porovnateľnej kvalite. A práve preto sa hodnota fps stáva čoraz významnejšou aj v prípade mobilných zariadení.

Pozrite si fps v hrách na vašom smartfóne

Xiaomi smartfóny ponúkajú mnoho užitočných funkcionalít, ktoré sú dobre schovanými. Jednou z nich je aj možnosť pozrenia si fps. Je to možné prostredníctvom herného režimu Game Turbo. Nižšie vám ukážeme, ako ho môžete zapnúť.

Ako prvé si otvorte nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Špeciálne funkcie a potom otvorte položku Hra Turbo.

V ďalšom kroku sa vám otvorí herný režim, v rámci ktorého je potrebné najprv do aplikácie pridať hru a následne prostredníctvom tejto služby ju spustiť.

Xiaomi_herny rezim_fps_3
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Potom, ako spustíte hru, tak prostredníctvom horného ľavého rohu môžete vyvolať ponuku herného režimu. Následne okrem jednotlivých možností interakcií, uvidíte v hornej časti aj informáciu o aktuálne fps. Viď obrázok nižšie.

zistenie fps pri hrani hier_Xiaomi_rezim turbo
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Páčil sa vám návod alebo uvítali by ste aj iný? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Mohlo by vás tiež zaujímať