Ako importovať kontakty do nového smartfónu?
Zdroj: Unsplash (Collov Home Design), PNGwing, Úprava: Xmobile.sk

Ako môžete skopírovať kontakty z jedného telefónu do druhého? Je to jednoduché! Pozrite sa, ako na to

Android zariadenia ponúkajú buď automatickú synchronizáciu kontaktov alebo veľmi rýchly import/export.

Presun kontaktov z jedného Android zariadenia do druhého môže byť mimoriadne zdĺhavý a otravný proces, ak neviete ako na to. Existuje množstvo spôsobov, ako si kontakty presunúť zo zariadenia do zariadenia, či už aplikácie tretích strán, alebo možnosti, ktoré ponúka sám smartfón.

Zo všetkých najjednoduchší spôsob je používanie účtu Google. Väčšina z nás sa do tejto služby prihlasuje a ak sa váš účet nezmenil, s najväčšou pravdepodobnosťou máte synchronizované kontakty. Ak máte túto funkciu zapnutú, nemusíte robiť absolútne nič, kontakty naskočia do nového smartfónu samé. Lenže ako zistiť, či je táto funkcia zapnutá?

Prvým krokom je mať všetky kontakty skopírované do účtu Google. To dosiahnete importovaním kontaktov z aplikácie kontakty, ktorú má každý smartfón inú. Z obchodu Google Play si však môžete stiahnuť aplikáciu Google kontakty, podľa ktorej sa riadi aj tento návod.

Po otvorení aplikácie nájdite možnosť Nastavenia, ktorá sa nachádza na spodnej lište vpravo.

Otvorí sa vám okno, kde máte možnosť kontakty importovať zo SIM karty alebo zo súboru. Po kliknutí na jednu z možností sa vám otvorí zoznam kontaktov, ktoré môžete do účtu Google importovať. Ak ich máte v internom úložisku smartfónu, v tom prípade budete musieť použiť natívnu aplikáciu vášho smartfónu.

Nie všetky zariadenia však ponúkajú možnosť presunu kontaktov do účtu Google. Ak takúto možnosť nemáte, v tom prípade si kontakty exportuje vo formáte VCF a následne importujte do aplikácie Google kontakty.

 

Synchronizácia s novým zariadením

Ak používate na oboch smartfónoch rovnaký účet, potom je import kontaktov jednoduchou záležitosťou. Synchronizácia účtov je predvolene zapnutá, no v prípade potreby si synchronizáciu viete skontrolovať v nastaveniach.

Ako importovať kontakty do nového smartfónu?
Zdroj: Xmobile.sk

So synchronizovanými zariadeniami sa akákoľvek zmena prejaví v oboch zariadeniach prakticky okamžite.

Ak nechcete, alebo z nejakého dôvodu nechcete používať účet Google, potom je vašou ďalšou možnosťou exportovanie kontaktov ako súbor VCF. Ide o formát, podporovaný drvivou väčšinou Android zariadení. Proces sme už naznačili vyššie, nájdite vo vašej aplikácii možnosť exportovať kontakty a následne vyberte priečinok, kam sa má súbor uložiť.

Ak máte cloudové úložisko, to je ideálnou voľbou, no súbor si môžete poslať prakticky akoukoľvek metódou. Stiahnite ho do nového zariadenia a v aplikácii kontakty stlačte možnosť importovať. Počas tohto procesu si nebudete môcť vybrať, ktoré kontakty chcete importovať a ktoré nie, nahrajú sa všetky.

Po tomto poslednom kroku už máte hotovo. V novom smartfóne by sa mali nachádzať všetky dôležité čísla, ktoré sa nachádzali aj v starom zariadení.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Show Comments (1)
  1. I am currently writing a paper and a bug appeared in the paper. I found what I wanted from your article. Thank you very much. Your article gave me a lot of inspiration. But hope you can explain your point in more detail because I have some questions, thank you. 20bet

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.