Využite funkciu synchronizácie kalendára s ostatnými zariadeniami
Zdroj: Unsplash (Joshua Sortino) Wikimedia, PNGwing, Úprava: Xmobile.sk

Ako môžete synchronizovať Google kalendár naprieč viacerými zariadeniami? Postačí vám spraviť pár klikov!

Google kalendár vám umožňuje synchronizovať účty na rôznych zariadeniach. Ako na to?

Chystáte sa na dôležitú akciu, ktorú by ste nemali premeškať? Ak máte Android smartfón, za bežných okolností vám postačí aplikácia Google kalendár, ktorá vás vie v predstihu upozorniť na to, čo práve potrebujete.

Ak však chcete mať svoj čas perfektne zorganizovaný, môžete si kalendár zosynchronizovať aj s inými zariadeniami, napríklad s tabletom alebo počítačom. Nadchádzajúce udalosti tak budete mať na očiach stále, nech robíte čokoľvek. Na to, aby ste zapli synchronizáciu naprieč viacerými zariadeniami, vám postačí spraviť len pár klikov.

Ako synchronizovať kalendár?

So synchronizovanými zariadeniami môžete vytvoriť udalosť na smartfóne a ona sa vám automatický zobrazí aj na iných zariadeniach. Ako ju teda zapnúť? Otvorte si nastavenia smartfónu. Ďalší postup sa môže mierne líšiť od zariadenia k zariadeniu, no na Xiaomi smartfónoch nájdete možnosť účty a synchronizácia podľa postupu nižšie. Samotný postup je ale podobný naprieč všetkými mobilmi s Androidom.

Využite funkciu synchronizácie kalendára s ostatnými zariadeniami
Zdroj: Xmobile.sk

Po jej otvorení sa vám zobrazí niekoľko účtov, ktoré si môžete naprieč zariadeniami synchronizovať. Jednou z možností by mal byť aj váš Google účet, klikneme teda naňho.

Využite funkciu synchronizácie kalendára s ostatnými zariadeniami
Zdroj: Xmobile.sk

Ak máte prihlásených viac mailov, vyberte ten, ktorý chcete synchronizovať a kliknite naň.

V poslednom kroku sa vám zobrazí zoznam možností, ktoré sa synchronizujú naprieč rôznymi zariadeniami. Tu si môžete vybrať nielen to, čo chcete zdieľať, ale túto funkciu vypnúť v prípade, že si ju neželáte. Nájdeme možnosť kalendár a zaklikneme ju, aby sa pri nej objavila modrá fajka.

Využite funkciu synchronizácie kalendára s ostatnými zariadeniami
Zdroj: Xmobile.sk

Hotovo. Váš kalendár je teraz zosynchronizovaný s vašim účtom Google na počítači, tablete alebo iných zariadeniach. Normálne by sa vám mal kalendár sám aktualizovať, no ak sa tak nestane, môžete si aktualizáciu vynútiť aj sami. Len si otvorte kalendár, vľavo kliknite na ikonu menu a nájdite možnosť aktualizovať.

Funkcia synchronizácie však funguje pomerne dobre. Jediné čo treba mať na pamäti je to, že účet Google musí byť na všetkých zariadeniach rovnaký. Google ponúka množstvo užitočných vecí a kalendár je jednou z nich. Oproti predvolenej systémovej aplikácii ponúka niekoľko zlepšovákov, ktoré vám urýchlia plánovanie nadchádzajúcich udalostí. Kalendár od Googlu ponúka aj možnosť vytlačiť si kalendár, aby ste mali o čosi lepší prehľad o nadchádzajúcich udalostiach.

Ak plánujete akciu s priateľmi, aj v tomto smere na vás Google myslí. Pomocou funkcie zdieľania môžete vytvoriť udalosť, ktorú následne rozpošlete ďalším ľuďom.

Android smartfóny prichádzajú s množstvom užitočných funkcií. S najnovšou verziou operačného systému Android prichádza aj možnosť automatického pripojenia na Wi-Fi, alebo neoceniteľný šetrič mobilných dát. Ak by ste chceli o týchto funkciách vedieť o niečo viac, do pozornosti vám dávame tento článok.

Google v nasledujúcich krokoch prekope aj aplikáciu Google mapy, vďaka čomu sa cestovanie stane oveľa jednoduchšie.

Mohlo by vás tiež zaujímať