Zistite heslo na Wi-Fi, aj keď ste ho zabudli.
Zdroj: XMOBILE.sk

Ako môžete zdieľať internet zo smartfónu do počítača pomocou kábla? Túto funkciu Wi-Fi hotspot mnohí prehliadajú!

V prípade funkcie Wi-Fi hotspot vo vašom Androide, nemusíte zdieľať internet len cez bezdrôtovú sieť. Takto ho môžete zdieľať cez kábel.

Nie vždy nám pevný internet funguje tak, ako by mal. V prípade jeho poruchy, či častých pádov, častokrát siahneme po zdieľaní mobilného internetu prostredníctvom funkcie Wi-Fi hotspot. Túto funkciu dnes podporuje väčšina smartfónov a dostupnou je prostredníctvom nastavení smartfónu najčastejšie pod položkou Zdieľať pripojenie, či hotspot.

V prípade telefónov Xiaomi funkciu nájdeme pod položkou Prenosný hotspot. Prostredníctvom nastavení hotspotu si môžeme nastaviť i pásmo signálu, prostredníctvom ktorej bude dochádzať k zdieľaniu internetu. Na krátke vzdialenosti sa zväčša odporúča 5GHz pásmo, ktoré je vo všeobecnosti rýchlejšie a zároveň je menej rušené okolitými signálmi.

Ako nastavit a optimalizovat hotspot_1
Zdroj: Xmobile.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že pripojenie prostredníctvom kábla je vo všeobecnosti rýchlejšie a stabilnejšie. Rovnako v tomto prípade je aj odozva internetu o niečo lepšou. Málokto však vie, že internet zo smartfónu je možné zdieľať aj prostredníctvom kábla. Samotné zapnutie tejto funkcie je rovnako jednoduché, ako zapnúť hotspot.

Ako môžete zdieľať internet zo smartfónu pomocou kábla?

Ako sme už vyššie naznačili, tak je to skutočne veľmi jednoduché. V prvom kroku si zapnite hotspot. Následne, ako zapnete funkciu hotspot, tak by sa vám vo vašom telefóne mala zobraziť v rámci nastavení funkcia USB tethering. Ako už asi tušíte, tak ide o funkciu, ktorá slúži na zdieľanie internetu prostredníctvom kábla.

So samotnou funkciou nie je však možné interagovať, teda pokiaľ neprepojíte smartfón s počítačom prostredníctvom USB kábla. Potom, ako tak spravíte, tak budete môcť funkciu povoliť. Následne sa už nebudete musieť o nič starať, operačný systém počítača a smartfónu všetko nastaví za vás a vy budete môcť následne surfovať po internete.

Ako nastavit a optimalizovat hotspot_6
Zdroj: Xmobile.sk

Túto funkciu vám odporúčame využívať najmä v prípade, ak máte smartfón s výstupom USB Type-C a rovnako, i váš notebook či počítač disponuje týmto výstupom. Dôvodom je rýchlosť prenosu, ktorá môže potenciálne dosiahnuť až 5Gbps. Samozrejme, limitom bude predplatená rýchlosť vášho mobilného internetu. Vo všeobecnosti však platí, že budete dosahovať lepšie rýchlosti a to aj pri starších štandardoch USB v porovnaní s bezdrôtovým pripojením.

Mohlo by vás tiež zaujímať