Skontrolujte stav vašej batérie v tajnom menu.
Zdroj: XMOBILE.sk

Ako môžete zistiť informácie o stave batérie vášho Xiaomi? Je to jednoduchšie, ako ste si mysleli!

Pozrite sa, ako môžete zistiť informácie o stave batérie vášho Xiaomi, Redmi aj Poco smartfónu. Zvládnete to zadaním jednoduchého kódu.

Jednou z najväčších vychytávok od spoločnosti Apple je bezpochyby možnosť skontrolovať stav batérie zariadenia. Táto možnosť nám však žiaľ chýba v zariadeniach s operačným sytémom Android, ktoré nám neumožňujú prehľadne v nastaveniach zistiť, ako je na tom naša batéria. Z tohto dôvodu teda musíme častokrát siahať po aplikáciách z Obchodu Play, ktoré nie vždy prinesú správny výsledok. Napriek tomu však môžeme jednoduchým spôsobom stav batérie svojho Xiaomi smartfónu zistiť prostredníctvom kódu, ktorý vieme zadať do nášho mobilu. O aký kód ide a kde konkrétne vieme nájsť štatistiky o stave batérie nášho zariadenia? Odpoveď nám prináša portál mundoxiaomi.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Ako môžeme zistiť stav batérie nášho Xiaomi smartfónu?

Zrejme ste už niekde narazili na informáciu o tom, že pre vyhľadanie skrytých informácií o vašom telefóne Xiaomi môžete využiť aj rôzne kódy. Tie sa líšia na základe informácií a úkonov, ktoré chcete so svojím zariadením spraviť. Využiť tak môžete aj kód pre skontrolovanie stavu batérie vrátane jej zdravia a počtu nabíjacích cyklov, ktoré už má za sebou. Tento kód vieme zadať priamo na miesto, kde vytáčame čísla. Využijeme k tomu náš dialer, vo väčšine Xiaomi smartfónov ide o aplikáciu Telefón od Googlu. Do tohto dialeru zadáme kód *#*#6485#*#* a počkáme, kým sa nám zobrazí menu s rôznymi štatistikami o stave batérie v našom zariadení.

Stav batérie Xiaomi
Zdroj: Xmobile.sk

Tieto štatistiky však môžu byť neprehľadné, a preto vám prinášame prehľad toho, ktoré kódy si máme všímať. Nie všetky hodnoty sú totiž pre nás podstatné. Postačí nám zapamätať si celkovo tri kódy, ktoré nám prezradia o stave našej batérie hlavné informácie.

Tieto kódy si všímajte najviac

V prípade, že vidíte tieto štatistiky prvýkrát si môžete povedať, že ide o nejaké záhadné kódy. Neviete z nich nič zrozumiteľné vyčítať, čo je samozrejme v poriadku. Napriek tomu z nich však vieme zistiť viac než dosť. Všímať si máme najmä tri hlavné kódy, ktoré nám prezradia stav našej batérie, počet nabíjacích cyklov, ktoré už minuli a zároveň aj aktuálny stav nabitia batérie. Nižšie sa môžete pozrieť, pod akými kódmi tieto štatistiky hľadať a ako sa v nich vyznať.

  • MB_06: Stav našej batérie, ak je batéria v dobrom stave, uvidíme nápis Good
  • MF_02: Počet nabíjacích cyklov od prvého použitia zariadenia
  • MB_00: Aktuálny stav nabitia batérie v percentách

Upozorňujeme však, že nie všetky štatistiky sú prístupné pre všetky zariadenia. Ako ste si mohli všimnúť vyššie na snímke obrazovky, náš model nám neukázal počet nabíjacích cyklov od prvého použitia. Zobrazené štatistiky sa tak môžu líšiť.

Poznali ste tento kód aj predtým? A v akom stave je batéria vášho Xiaomi smartfónu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať