Rychle nabijanie Xiaomi smartfon
Zdroj: YouTube (NiuxTech)

Ako môžete zistiť reálny výkon rýchleho nabíjania vášho Xiaomi smartfónu?

Pozrite sa, ako môžete zistiť reálny výkon rýchleho nabíjania vášho smartfónu

Hoci kapacity našich batérií v smartfónoch rok čo rok narastajú, tak aj napriek tomu výdrž batérií sa stále drží približne na úrovni 1-dňa. Dôvodom je, že spolu s narastajúcou kapacitou, ktorá aktuálne dosahuje svoje limity, pribúdajú aj nové funkcionality, ktoré sú stále energeticky náročnejšími. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa výrobcovia smartfónov uchyľujú k zdokonaľovaniu technológie rýchleho nabíjania. Využívate túto technológiu však naplno? Takto to môžete zistiť!

Zistite reálny výkon rýchleho nabíjania vášho zariadenia

Zistenie reálneho výkonu nabíjania nie je vôbec zložité. Postačí vám k tomu aplikácia nižšie a jednoduchý vzorec, do ktorého vložíte premenné, aby ste zistili reálny výkon nabíjania.

Ampere
Ampere
Developer: Brain_trapp
Price: Free

Po stiahnutí aplikácie uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. Obrazovka nižšie odhaľuje, ako rýchlo spotrebúvate energiu zariadenia. V našom prípade je spotreba v rozpätí -300mA až -1200mA. Táto hodnota neustále skáče a závisí od toho, čo reálne robíte zo zariadením. Napríklad, či máte zapnuté rôzne aktualizácie na pozadí, či počúvate hudbu a podobne. Platí tu jednoduché pravidlo, čím viac služieb máte zapnutých, tak tými minimálna hodnota bude rásť. Rovnako vám odporúčame zapnúť si rozšírenie nastavenia prostredníctvom ozubeného kolieska vo vrchnej časti obrazovky a následnom rozšírení funkcií v sekcii Základné nastavenia.

Prejdime však k samotnému meraniu reálne výkonu nabíjania. Zapojte nabíjačku do prúdu a do vášho zariadenia. Následne uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. V našom prípade je priemerná hodnota okolo 3380mA. Odporúčame vám merať rýchlosť nabíjania pri úrovni kapacity batérie okolo ~20. Dôvodom je, že čím je kapacita batérie plnšou, tak tým sa viac spomaľuje rýchlosť nabíjania.

realna vykon nabijania smartfonu
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Ako však môžete z tohto zistiť reálny výkon nabíjania? Je to jednoduché, vynásobte napätie prúdom, aby ste odvodili príkon – v našom prípade to je 4,271 x (3380 MiliAmpérov / 1 000) = 10,20W. čo to v praxi znamená? Náš smartfón, Xiaomi Mi 8, ktorý podporuje rýchle nabíjanie do 18W, aktuálne nabíjame pri výkone 10,20W. Inými slovami, nevyužívame plný potenciál rýchleho nabíjania nášho zariadenia.

Mohlo by vás tiež zaujímať