Spotreba-dat_mobilne-data
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete zistiť vo vašom Xiaomi, ktoré aplikácie spotrebúvajú najviac mobilných dát?

Pozrite sa, ako môžete v Xiaomi smartfóne skontrolovať, ktoré aplikácie koľko mobilných dát spotrebovali, ako aj to, ktoré ich práve využívajú.

Väčšina z nás využíva za účelom pripojenia sa k internetu Wi-Fi, nie však vždy sa to dá. Problémom to môže byť najmä v situáciách, kedy máme obmedzené mobilné dáta. Nehovor viac o tom, že niektoré aplikácie na svoje riadne fungovanie potrebujú výrazne viac dát, ako iné. Ide najmä o aplikácie s video obsahom, ale i o aplikácie ktoré sa častokrát na pozadí smartfónu synchronizujú. V mnohých prípadoch pritom vôbec nemusíme tušiť, ktoré aplikácie a koľko dát odosielajú, resp. prijímajú. Existuje nejaký spôsob, ako to môžeme v Xiaomi smartfóne zistiť? Odpoveď je áno.

Ako zistiť, ktoré aplikácie spotrebovávajú najviac dát?

Zistenie, ktoré aplikácie potrebujú na svoje fungovanie najviac dát, nie je zložité. Odhalenie týchto aplikácií, prípadne hier, vám zaberie pár desiatok sekúnd. Poďme sa pozrieť, ako na to.

K tejto informácii sa dostanete potom, ako si otvoríte Nastavenia vášho smartfónu. Následne choďte do sekcie Pripojenie a zdieľanie.

ako zistit spotrebu dat aplikaciami_xiaomi smartfon_1
Zdroj: Xmobile.sk

V ďalšom kroku zrolujte ponuku k možnosti Spotreba dát. Potom ju otvorte. Ako môžete vidieť nižšie, tak uvidíte aplikácie zoradené podľa spotreby mobilných dát.

Ktoré aplikácie práve odosielajú dáta?

Jednou z ďalších zaujímavých funkcií v Xiaomi telefóne je možnosť odhalenia aplikácií, ktoré práve odosielajú alebo prijímajú dáta. K týmto informáciám sa dostanete potom, ako sa vrátite na hlavnú kartu s Nastaveniami. Následne otvorte kartu Sim Karty a mobilné siete. Potom otvorte kartu Rozšírené nastavenia. V ďalšom kroku zvoľte možnosť Diagnostika siete, kde uvidíte aktuálnu spotrebu mobilných dát aplikáciami. Rovnako táto sekcia slúži i na možnosť kontroly siete, či ste k nej riadne pripojený.

Pevne veríme, že tipy na funkcie vyššie vás oslovili.

Mohlo by vás tiež zaujímať