Xiaomi-typ-pisma
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako si vo vašom Xiaomi môžete zmeniť predvolený typ písma za iný? Tento trik pozná málokto!

V dnešnom návode si ukážeme, ako na zmenu typu písma vo vašom Xiaomi smartfóne. Oživte svoje zariadenie novým fontom pomocou tohto triku!

Základný typ písma sa po čase vie opozerať. Prečo ale ostať iba pri jednom, ak existuje kopec možností zmeny. A najmä systém Android je známy svojou modifikovateľnosťou. Preto si dnes ukážeme, ako zmeniť typ písma vo vašom Xiaomi.

Zmena typu písma

Na začiatok bude potrebný malý trik. Zmena typu písma, bohužiaľ nie je dostupná v každom regióne, Slovensko a Česko nie je žiadnou výnimkou. Iné pravidlá ale platia v Indii. Preto náš prvý krok bude namierený k zmene regiónu. Otvorte nastavenia a nájdite Ďalšie nastavenia.

xiaomi ďalšie nastavenia
Zdroj: xmobile.sk

Následne otvorte sekciu Región.

xiaomi nastavenie regiónu
Zdroj: xmobile.sk

V tejto sekcii zmeňte predvolený región na Indiu.

xiaomi india región
Zdroj: xmobile.sk

Po zmene regiónu sa nám v MIUI odomkli nastavenia typu písma. Preto v ďalšom kroku otvorte aplikáciu Motívy, ktorú nájdete v rámci nastavení smartfónu. V spodnej lište pribudlo jedno tlačidlo – zmena typu predvoleného písma. Otvorte danú sekciu. Následne si vyberte z fakt širokej ponuky rôznych typov písma.

xiaomi aplikácia motívy
Zdroj: xmobile.sk

Po výbere typu písma iba kliknite na logo stiahnutia, pri ktorom je napísané zdarma. Pri niektorých typoch tomu tak nemusí byť, no nemajte strachy. Stačí si pozrieť reklamu, ktorou podporíte tvorcu a následne môžete pokračovať v sťahovaní nového fontu.

xiaomi stiahnutie fontu
Zdroj: xmobile.sk

Po stiahnutí fontu iba kliknite na Použiť. Následne reštartujte váš smartfón a budete mať zmenený typ písma.

xiaomi použitie fontu
Zdroj: xmobile.sk

Zmena veľkosti písma

Rôzne typy písma majú inak zadefinované veľkosti ako či L. Pre zmenu veľkosti písma preto choďte do nastavení, kde otvorte sekciu Obrazovka. Následne iba nájdite a otvorte Veľkosť písma a posunutím zmeňte jeho veľkosť.

xiaomi zmena veľkosti písma
Zdroj: xmobile.sk

Ako zmeniť typ písma naspäť?

Zmena na iný typ písma z bohatej ponuky je jednoduchá, no ako sa vrátiť naspäť k pôvodnej? Postup je znova jednoduchý. Otvorte aplikáciu Motívy a prekliknite sa do sekcie zmena typu písma. Približne v strede sa nachádza sekcia Moje písma. Kliknutím na ňu otvoríte zoznam, kde sa nachádzajú všetky stiahnuté typy písma.

xiaomi moje písma
Zdroj: xmobile.sk

Základný MIUI typ písma sa nazýva Roboto. Potom, ako vyberiete, tak reštartujte váš telefón.

xiaomi zmena na pôvodný typ písma
Zdroj: xmobile.sk

Veríme, že sme vám týmto návodom pomohli k oživeniu vášho zariadenia!

Mohlo by vás tiež zaujímať