Prémiové aplikácie pre vaše Xiaomi.
Zdroj: XMOBILE.sk

Ako stiahnete Google Play appku z webu priamo do smartfónu? Je to jednoduchšie, než si myslíte

Webový portál Google Play Store ponúka možnosť stiahnuť si aplikácie priamo do smartfónu, tabletu, či iného kompatibilného zariadenia. ako ale na to?

Obchod Google Play nenájdete len na vašich smartfónoch, či tabletoch, no môžete si bohatú ponuku aplikácií prezerať aj na webe. Vedeli ste však to, že si dokážete jednoducho nainštalovať aplikáciu z internetového prehliadača priamo do vášho zariadenia bez toho, aby ste museli vyhľadávať aplikáciu alebo hru cez mobil?

Nie je to vôbec zložitý proces, vysvetľuje portál How to Geek. Všetko čo si zakúpite alebo stiahnete, sa automaticky pridáva k vášmu Google účtu – či už ide o aplikácie, nástroje alebo hry. Stačí len kliknúť na inštalovať a daný produkt sa stiahne do vášho Android zariadenia. Ako na to?

Inštalácia aplikácií z počítača do smartfónu

Ako už bolo spomenuté vyššie, je to naozaj jednoduché. Stačí ak zavítate na portál Google Play Store prostredníctvom internetového prehliadača. Následne sa prihláste a nájdite si aplikáciu, ktorú chcete stiahnuť.

Na vrchnej lište si môžete zvoliť o aký produkt máte záujem, či už ide o aplikáciu, hry, alebo filmy, či knihy.

Ako nainštalovať Play Store aplikácie z webu priamo do smartfónu?
Zdroj: Xmobile.sk

Na lište pod ňou nájdete zariadenia, pre ktoré chcete danú aplikáciu stiahnuť. Ak chcete stiahnuť aplikáciu z webu do smartfónu kliknite na telefón, ak do tabletu tak pre vás je možnosť tablet. Na vás teraz ostáva nájsť si aplikáciu, ktorú si chcete stiahnuť.

Ako nainštalovať Play Store aplikácie z webu priamo do smartfónu?
Zdroj: Xmobile.sk

Keď máte vybratú aplikáciu, kliknite na tlačidlo inštalovať.

Ako nainštalovať Play Store aplikácie z webu priamo do smartfónu?
Zdroj: Xmobile.sk

V tomto momente by sa vám malo zobraziť vyskakovacie okno, v ktorom si môžete vybrať zariadenie, na ktoré sa daná aplikácia nainštaluje. Podľa typu aplikácie sa vám môže ukázať možnosť nainštalovať ju aj na smart hodinky alebo Google televíziu.

Ako nainštalovať Play Store aplikácie z webu priamo do smartfónu?
Zdroj: Xmobile.sk

Po kliknutí na tlačidlo inštalovať máte hotovo. Stačí si už len počkať, kým sa aplikácia nainštaluje. To môže trvať aj niekoľko minút, závisí na jej veľkosti alebo vašom internetovom pripojení. Je možnosť, že vás Google po kliknutí na inštalovať požiada o prihlásenie sa do svojho účtu. V tomto prípade sa len prihláste a inštalácia bude pokračovať ďalej.

Je to pomerne jednoduché, že? Poznali ste túto funkciu? Dajte nám vedieť v komentároch alebo prostredníctvom sociálnych sietí.

Mohlo by vás tiež zaujímať