Xiaomi Android 11
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Android 11 je k dispozícii pre niektoré európske zariadenia Xiaomi. Linky na stiahnutie nájdete v článku

Okrem systémových zmien aktualizácia neprináša významné úpravy. Ak na váš telefón ešte aktualizácia nedorazila, môžete si ju stiahnuť manuálne.

Po prvotnom vývoji v developerskom programe Mi Pilot, kde sa testovala stabilná beta verzia, prichádza Android 11 do európskych zariadení bežných užívateľov. Od včera sa začína najnovšia verzia androidu nasadzovať na modely Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro a POCO F2 Pro, ktoré využívajú európsku ROM s verziou MIUI 12.

Aktualizácia operačného systému prináša užívateľom Xiaomi všetky zmeny, ktoré Android 11 priniesol aj ostatným zariadeniam. Aj keď nie všetky máte šancu postrehnúť, sú integrované napríklad v podobe vyššej bezpečnosti v systéme.

V prípade POCO F2 Pro je táto aktualizácia V12.2.1.0RJKEUXM, ktorá zaberá 2,9 GB. Xiaomi Mi 10 Pro získal 2,8 GB V12.2.1.0.RJAEUXM a Xiaomi Mi prichádza s aktualizáciou o veľkosti 2,12 GB 10 V12.2.1.0.RJBEUXM.

Viditeľnou premenou v Android 11 prešlo napríklad prostredie pre vypnutie zariadenia. Okrem možností pre vypnutie a reštart zariadenia aktivujete aj rýchle ovládanie smart zariadení v domácnosti.
Google prepracoval aj ovládanie multimédií v lište s rýchlymi nastaveniami. Okrem úpravy vzhľadu pribudla do systému možnosť „odsunutia“ všetkých mutlimediálnych notifikácií a možnosť nastavenia, aby sa ovládanie multimédií po skončení prehrávania okamžite skrylo.
Zmenil sa aj dizajn takmer všetkých emoji, je jednoduchší a menej priestorový. Google k ním navyše pridáva 117 úplne nových emoji a 55 nových variácií k súčasným emoji.

Okrem systémových zmien táto nová aktualizácia neprináša žiadne významné úpravy v užívateľskom rozhraní. Ak na váš telefón ešte aktualizácia nedorazila, môžete si ju stiahnuť manuálne z nasledujúceho odkazu:

Aktualizácia systému Android 11 pre Xiaomi Mi 10 Pro
Aktualizácia systému Android 11 pre Xiaomi Mi 10
Aktualizácia systému Android 11 pre POCO F2 Pro

A nezabudnite, že pred aktualizáciou je vhodné urobiť si záložnú kópiu a smartfón nabiť minimálne na 50% nabitie.

Mohlo by vás tiež zaujímať