Xiaomi Android 11
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Android 11: Pre ktoré Xiaomi smartfóny je dostupný a na ktorých sa testuje?

S príchodom aktualizácie na Android 11 mnohí z nás začali pociťovať problémy so svojím zariadením. I napriek tomu má nová verzia systému mnoho výhod, a to ako z bezpečnostného hľadiska, tak i svojimi funkciami. Preto sa teraz pozrieme na aktuálny zoznam smartfónov z radov Xiaomi, Redmi i Poco, ktoré si nového Android 11 môžu už užívať, prípadne ich aktualizácia zastihne už čoskoro. Zoznam priniesol portál Piunikaweb.com.

Android 11 na prvej desiatke zariadení

Nový systém Android 11 prináša už spomínanú zvýšenú bezpečnosť, nové četové hlavičky, sadu nových emoji a taktiež ich inú grafiku. Toto sú všetko zmeny, ktoré registrujú majitelia zariadení „mixnutých“ s MIUI. Majitelia Android One zariadení však taktiež registrujú i zmenu rozhrania pre smart domácnosť a mnohé ďalšie. Pozrite sa teraz na zoznam modelov, ktoré v súčasnosti majú Android 11 dostupný.

Zoznam poukazuje na oficiálnu distribúciu systému, rôzne custom ROM však môžu prinášať Android 11 i do ďalších zariadení. Dodávame, že na zozname sú len zariadenia, ktoré boli predstavené so starším operačným systémom a nové zariadenia nie sú zarátané.

Kedy príde do ďalších modelov?

Xiaomi na tom nie je s aktualizáciami Androidu veľmi slávne, no príprava „jedenástky“ do nových zariadení je v plnom prúde a tak sa môžeme pozrieť na zariadenia, ktoré už majú svoj očakávaný termín aktualizácie.

  • Redmi Note 9: už čoskoro
  • Redmi Note 9S: chybne už vypustený, aktualizácia stiahnutá z obehu
  • Redmi Note 9 Pro: začiatok mája
  • Redmi 9: už čoskoro

Zoznam smartfónov, ktoré získajú Android 11 je však oveľa dlhší a testovanie v Číne momentálne prebieha i na starších modeloch, akými je Redmi Note 8 či Mi 9 Lite. Čínske modely sa aktualizácii tešia vo väčšej miere a preto je veľmi pravdepodobné, že globálne zariadenia získajú aktualizácie v rovnakej miere, len neskôr.

Máte vo svojom Xiaomi už nový Android? A prebehla aktualizácia bez problémov? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať