Xiaomi Android 11
Zdroj: Xiaomiportal.sk (koláž)

Android 11 v ďalšom Xiaomi smartfóne, nie je však úplne stabilný

Android 11 sa pomaly dostáva medzi verejnosť, či už v stabilnej, alebo beta stabilnej podobe. Posledný smartfón, Mi 10T Lite, však hlási niekoľko problémov.

Xiaomi v poslednej dobe distribuuje Android 11 do svojich zariadení vo veľkom a naposledy sa objavil i u modelov Poco X3, Mi 10T a Mi 10T Pro. Pri jeho inštalácii však ide skôr o lotériu a premýšlanie nad tým, či bude v poriadku a stabilný. Najnovšie nová verzia Androidu prichádza do zariadenia Mi 10T Lite, má však niekoľko háčikov i napriek tomu, že ide o stabilnú verziu systému.

Aktualizácia na Android 11

Nový Android 11 prichádza na zariadenia s EU ROM prostredníctvom OTA. Číslo aktualizácie je MIUI V12.0.1.0.RJSEUXM a veľkosť má 2,6GB. I napriek svojej veľkosti má v sebe niekoľko chýb, ktoré znepríjemňujú používanie smartfónu. Aktualizácia so sebou prináša bezpečnostnú záplatu pre február 2021 a novinky v podobe nových emoji, jemnejších a nových animácií a tiež jemné zmeny v aplikácii Poznámky. Všetky tieto pozitívne veci ale narúšajú nepríjemnosti v smartfóne.

Chyby v systéme

Nová verzia operačného systému ale neprináša len príjemné novinky. Viaceré zdroje hlásia problémy s pripojením k Bluetooth zariadeniam ako sú hodinky, slúchadlá či autá, smartfón ich opakovane odpája. Rovnako má problém ostať pripojený k dvom Bluetooth zariadeniam naraz a tým intenzívnejšie zariadenia odpája. Zároveň sú hlásené rôzne pády aplikácií a vynechávanie zvonenia prichádzajúceho hovoru. Problémy sa môžu medzi zariadeniami líšiť a niektoré môžu mať chýb viac zatiaľ čo iné menej.

Na aktualizáciu odporúčame teda ešte pár dní počkať a ak ste ju už stihli nainštalovať, ostávajú vám dve možnosti. Prvou je downgrade systému späť z Android 11, ktorý si však vyžaduje odomknutý bootloader a manuálnu inštaláciu systému. Druhou je počkať si na opravnú verziu systému, ktorú očakávame už čoskoro. Xiaomi o problémoch v systéme už vie a veríme, že oprava problémov príde už čoskoro.

Vlastníte model Mi 10T Lite? Alebo iný model so systémom Android 11? Dajte nám vedieť v komentároch a podeľte sa o vaše skúsenosti s novým operačným systémom!

Mohlo by vás tiež zaujímať