Windows-Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Android aplikácie už čoskoro budú dostupné i vo Windows počítačoch, informuje Microsoft

Microsoft oznamuje, že v priebehu februára uvoľní nové funkcie pre Windows 11. Chýbať by nemala ani natívna podpora Android aplikácií.

Android aplikácie mali byť pôvodne pre počítače s Windowsom dostupné ešte v októbri minulého roka. Nestalo sa tak. Dôvodom je, že Microsoft jednoducho nestihol túto funkciu natoľko optimalizovať, aby ju mohol uvoľniť i s novým Windowsom 11. Neskôr spoločnosť však sprístupnila túto funkciu pre BETA testerov. Koncom decembra sme sa zas dozvedeli, že na prinesení Android aplikácií do počítačov s Windowsom pracuje i Google a to nezávisle od spoločnosti Microsoft.

Google medzičasom už stihol sprístupniť túto novú funkciu, avšak len pre časť používateľov. Microsoft najnovšie hlási, že do rozhrania Windowsu 11 prídu už o pár dní nové funkcie vrátane natívnej podpory Android aplikácií, upozorňuje náš sesterský portál Vosveteit.sk.

Do Windowsu mieria Android aplikácie a hry

Ako informuje portál Vosveteit.sk, tak Microsoft oznámil, že už vo februári začne s distribúciou nových funkcií pre Windows 11. Medzi nimi nájdeme aj podporu Android aplikácií pre Windows.

„Budúci mesiac prinesieme v spolupráci s Intelom a Amazonom do systému Windows nové možnosti, ktoré zahŕňajú verejnú ukážku toho, ako môžete používať aplikácie pre Android v systéme Windows 11 prostredníctvom obchodu Microsoft Store.“ prezrádza Microsft. „Prinesieme aj vylepšenia panela úloh s funkciou stlmenia hovorov, jednoduchšie zdieľanie okien a prinesieme aj počasie do panelu úloh. Rovnako uvedieme aj dve nové prepracované aplikácie, Notepad a Media Player,“ dodáva Panos Panay, produktový riaditeľ pre Windows + zariadenia v príspevku s názvom „Nová éra PC“.

Nateraz treba uviesť, že aktuálne nevieme, akým spôsobom bude Microsoft sprístupňovať nové funkcie. Pravdepodobne časť nových funkcií uvoľní pre koncových používateľov prostredníctvom systémovej aktualizáciu a druhú časť noviniek sprístupní cez obchod Microsoft Store.

Rovnako nepoznáme ani presný dátum, kedy budú funkciu uvoľnené. V každom prípade, viac informácií sa bezpochyby dozvieme v priebehu nasledujúcich dní.

Mohlo by vás tiež zaujímať