Oddeľte si súkromie a prácu
Zdroj: Wikimedia, PNGwing, Úprava: Xmobile.sk

Android ponúkne nové možnosti, ako budeme môcť oddeliť pracovný život od súkromného

Na nové funkcie sa môžu majitelia Android 13 smartfónov tešiť už v budúcich aktualizáciách.

Medzi prácou a osobným životom by mala existovať určitá hranica. Spoločnosť Google sa v tomto smere snaží zlepšiť náš život zavedením takzvaných „pracovných profilov“, ktoré pomáhajú nielen zvýšiť produktivitu počas práce, no zároveň aj zrelaxovať počas obdobia voľna.

Zmenami si prejde rozhranie Android Management API, ktoré umožní vývojárom priniesť nové funkcie. Spoločnosť Google vysvetľuje, že tieto aktualizácie idú o krok ďalej, než len menežovanie nastavení zariadenia. Ponúknuť by mohli používateľom lepšiu správu súkromie a pracovného života.

Aktualizácie sa najskôr dostanú na zariadenia Android 13.

Rada nových funkcií

Spoločnosť Google v nedávnom príspevku naznačila, že nové aktualizácie prinesú jednoduchší dizajn a celkovo lepšiu prácu s pracovnými profilmi na smartfóne, informuje Android Central. Ich aktualizácie vám umožnia lepšie oddeliť prácu od relaxu aj tým, že dostanete možnosť otvoriť aplikáciu buď v pracovnom režime alebo súkromnom profile. Tým si môžete oddeliť obsah a schovať si pracovné súbory až do doby, kedy ich budete opäť potrebovať.

Po novom si rozdelíte na súkromie a prácu aj galériu alebo YouTube históriu. To znamená, že v pracovnom režime sa vám ukážu len fotografie či súbory spojené s prácou. Prechodom do osobného profilu sa tieto súbory schovajú a k dispozícii budete mať novú galériu, ktorú ste si vytvárali počas voľného času. Majitelia modelov Pixel sa môžu už teraz tešiť aj z takzvaného „smart slovníku“. Vďaka nemu sa vám technické pojmy často používané v práci, neobjavia počas voľnočasového četovania s priateľmi či rodinou.

Oddeľte si súkromie a prácu
Zdroj: Google

Prístup k dátam

Zároveň prichádza aj crossplatform funkcia medzi službou Phone Hub, Androidom a ChromeOS. Spoločnosť tvrdí, že zamestnanci sa môžu dostať k potrebným informáciám cez smartfón a odpovedať na ne cez Chromebook. Zmenami prejde aj bezpečnosť a súkromie, na ktoré si Google potrpí. Zamestnanci budú môcť spravovať svoje vlastné nastavenia súkromia, zatiaľ čo sa jednoducho dostanú k informáciám o tom, aké nastavenia platia v prípade dát, zdieľaných s IT administrátormi spoločnosti.

Spoločnosť chce v rámci nových aktualizácií priniesť aj dve novinky. Prvou je „Lost Mode“, ktorý administrátorom pomôže nájsť firemné zariadenia v prípade ich straty. Zároveň sa na displeji objavia kontaktné informácie firmy.

Druhou novinkou je možnosť súkromného pripojenia na pracovnej Wi-Fi. Táto možnosť zaručuje zamestnancom súkromné pripojenie zatiaľ čo sú pripojení k bezdrôtovej sieti zamestnávateľa. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa tieto funkcie objavia na zariadeniach Android, no spoločnosť plánuje viac prezradiť počas svojho webináru 29. septembra.

Mohlo by vás tiež zaujímať