Realme smartfon
Zdroj: unsplash.com (AaDil)

AnTuTu „explodovalo“: Tento čínsky smartfón presiahol skóre 1-milión bodov. Je to doslova šialenstvo!

V AnTuTu sa objavilo zariadenie, ktoré presiahlo 1-milión bodov. Podľa všetkého ide o smartfón Realme GT 2 Pro, tvrdí známy leaker informácií.

AnTuTu je známou platformou, ktorá porovnáva výkon smartfónov medzi sebou prostredníctvom rovnakej metodiky. Najnovšie sa do pozornosti dostáva smartfón čínskej spoločnosti Realme, ktorého uvedenie na trh je predo dvermi. Pýtate sa prečo? Dosiahlo skóre, ktoré sa doposiaľ žiadnemu zariadeniu nepodarilo prekonať.

Realme GT 2 Pro dosiahol skóre presahujúce 1-milión bodov

Známy leaker informácií, Digital Chat Station najnovšie upozorňuje na jeden z výsledkov AnTuTu, ktorý sa vymyká štandardom. Ako sme už vyššie písali, tak dôvodom je, že presiahol hranicu 1-milióna bodov. Len pre porovnanie, aktuálne najvýkonnejším globálnym smartfónov podľa AnTuTu je Red Magic 6, ktorý dosiahol takmer 860-tisíc bodov.

Výsledok AnTuTu 1-milion bodov
Zdroj: Digital Chat Station

Leaker informácií ďalej hovorí, že podľa všetkého ide o pripravovaný model smartfónu Realme GT 2 Pro, ktorý by mal byť  poháňaný procesorom spoločnosti Snapdragon.

Už asi ako tušíte, tak nepôjde o hocijaký procesor, ale o čip najvyššie ranku. Bavíme sa konkrétne o procesore Snapdragon 8 Gen 1, ktorý stále nie je oficiálne predstavený. To by sa však malo zmeniť v najbližšie dni. Dôvodom je, že Qualcomm má v pláne už čoskoro tento procesor oficiálne predstaviť širokej verejnosti. Mimochodom, tento čip by sme mali nájsť i v smartfónoch Xiaomi 12, OnePlus 10 Pro a v ďalších modeloch telefónov. Tento čip je známy tým, že je vyrábaný v 4-nanometrovom formáte vybavený vysoko výkonným jadrom ARM Cortex X2 schopným bežať na frekvencii 3 GHz.

Rovnako treba dodať, že aktuálne na trhu nenájdeme veľa 4nm čipov. Konkrétne, takýto procesor nájdeme už iba jeden, Dimensity 9000. Ten podľa všetkého je približne rovnako výkonný, ako Sapdragon 8 Gen 1, odhalili nedávne úniky správ. V závere treba dodať, že čo sa týka výkonu, tak o prvenstvo sa pobije i procesor spoločnosti Apple, A15 Bionic, na ktorého predstavenie rovnako ešte čakáme.

Mohlo by vás tiež zaujímať