Notifikačná lišta MIUI
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Bezpečnosť na prvom mieste? Xiaomi do MIUI prináša dlhoočakávanú funkciu!

MIUI prináša funkciu pre zvýšenie bezpečnosti vo smartfónoch, pozrite sa, o akú funkciu ide a kedy sa jej konečne dočkáme.

O bezpečnosti a súkromí v smartfónoch by sa pokojne dali viezť dlhé a niekoľkohodinové prednášky. Naše dáta sú zraniteľné a i napriek tomuto faktu stále ukladáme svoje spomienky a tajomstvá do smartfónov. Výrobcovia si to však uvedomujú a Xiaomi vo svojej nadstavbe MIUI ponúka hneď niekoľko bezpečnostných funkcií a prvkov. Jedna funkcia bola však dlho žiadaná a naše prosby boli konečne vypočuté. Podľa informácií z portálu Xiaomiadictos.com už nebude ďalej možné otvoriť Centrum ovládania (Control center), ak bude zariadenie zamknuté.

Bezpečnostné dôvody

Centrum ovládania umožňuje komukoľvek vypínať či zapínať internetové pripojenie, Bluetooth, uviezť smartfón do tichého režimu alebo dokonca režimu lietadlo. Nie je teda príjemné si nechávať smartfón niekde na verejnosti a vďaka aktualizácii MIUI vás už tento pocit, že vám niekto predsa len manipuluje so smartfónom, bude môcť opustiť. Počas uzamknutia smartfónu bude teda možné sa dostať len po kameru a zapnúť baterku. Váš smartfón tak ostane v plnom bezpečí a nikto vám už nežiadane nezapne žiadnu funkciu.

Aktualizácia MIUI zatiaľ v Číne

Funkcia sa pripisuje verzii V12.0.10.0.RKACNXM, teda verzii pre Čínu. Dostupná bude pre všetky druhy modelov, teda nezáleží na tom či ide o smartfóny z hlavnej Mi línie, Redmi alebo Poco. Príchod funkcie do globálnej ROM, resp. aj európskej sa očakáva už čoskoro. Ak však nechcete čakať, je tu i plno custom ROM, ktoré vychádzajú práve z čínskej verzie a nové funkcie by ste mali oveľa skôr.

Radi by sme dodali, že funkcia bola zatiaľ testovaná len na najnovšom modeli Mi 11 Ultra, kompatibilná by mala byť však so všetkými modelmi. Veľkosť tejto novinky by mala byť len 21Mb, určite tak poteší viacerých užívateľov obľúbenej nadstavby MIUI.

A čo vy, na ktorej verzii Androidu a nadstavby MIUI bežíte? Alebo obľubujete skôr custom ROM? A potešila vás táto novinka? Nás veľmi a dúfame, že sa ku nám do redakcie dostane čo najskôr!

Mohlo by vás tiež zaujímať