Zdroj: YouTube (ProductNation)

Bol predstavený Poco M4 Pro 5G: Ponúka nadpriemerné špecifikácie v kombinácii s cenou, ktorú mu môže konkurencia závidieť

Včerajší deň bol pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi malým sviatkom. Dôvodom je, že dcérska značka, Poco, predstavila nový smartfón, ktorý vo svojej cenovej kategórii vyčnieva. Ide konkrétne o model Poco M4 Pro 5G, o ktorom sme   nedávno písali. Poďme sa pozrieť na to, čo ponúka tento smartfón, ktorý má ambíciu stať sa hitom Vianoc.

Poco M4 Pro 5G: Pozrite sa, čo ponúka

Polovodičová kríza v čoraz väčšej miere núti výrobcov smartfónov po tom, aby siahli i po procesoroch, ktoré nie sú tak populárne medzi koncovými zákazníkmi. Posledné roky však ukázali, že predsudky, ktoré môžeme mať voči spoločnosti MediaTek, nie sú opodstatnené. Dokazuje to i procesor MediaTek Dimensity 810, ktorý sa pýši nadpriemernými parametrami vo svojej kategórii. Práve po tomto procesore siahla i spoločnosť Poco. Ide mimochodom o procesor, ktorý je vyrobený 7nm technologickým postupom. Okrem iného, ho nájdeme i v smartfóne Redmi Note 11.

Poco M4 Pro_specifikacie
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Čo sa týka displeju, tak ten ponúka 6,6“ a poteší i relatívne vysoká zobrazovacia frekvencia, ktorá sa zastavila na hodnote 90Hz. Na druhej strane musíme dodať, že ide „len“ o IPS LCD displej. Za spomenutie stojí tiež uviesť, že displej ponúka 250Hz touch sampling zobrazovaciu frekvenciu. V displeji nájdeme ešte vnorený selfie fotoaparát s rozlíšením 16 megapixelov.

Poco M4 Pro_displej
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Čo sa týka hlavnej kamery, tak tá ponúka 50 megapixelov a doplnená je o 8 megapixelový ultraširoký snímač. Poco vybavilo smatfón ďalej 3,5mm jackom, podporou microSD kariet, a nechýba ani NFC technológia, ktorá je čoraz žiadanejšou. Čo sa týka snímača odtlačkov prstov, tak ten nájdeme v tlačidle napájania.

Poco M4 Pro_kamera
Zdroj: YouTube (ProductNation)

Aby sme nezabudli, tak smartfón disponuje 5 000 mAh batériou, ktorú možno nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone do 33W. Spoločnosť sľubuje, že telefón je možné nabiť z 0% na 100% za 59 minút .

Prejdime však k cene. Smartfón bude dodávaný v dvoch variantoch. Prvým variantom je 4/64GB a druhý 6/128GB. Xiaomi si vypýta za menej vybavený model v prepočte približne 229€, zatiaľ čo ten vybavenejší, bude stáť 249€. V oboch prípadoch ide o typ RAM pamäte LPPDR4.

Mohlo by vás tiež zaujímať