Redmi K50
Zdroj: YouTube (DroidHolic)

Boli odhalené ďalšie podrobnosti o modeloch zo série Redmi K50. Dozvedáme sa i informácie o Poco F4

Séria Redmi K50 je za rohom a my vieme, aké procesory jú budú poháňať. Očakáva sa spolupráca Qualcommu ale aj MediaTeku!

Na predstavenie série K50 z dielne Redmi netrpezlivo čakáme a taktiež vám znova prinášame novinky ohľadne tejto pripravovanej série od dcérskej spoločnosti Xiaomi.

Konkrétne ide o to, čo bude táto séria obsahovať pod kapotou, čiže o procesoroch. Podľa portálu xiaomiadictos.com Redmi staví na kombináciu od Qualcommu ale aj od MediaTeku. Vieme, že obaja výrobcovia procesorov pre nás chystajú aj novinky, no Redmi séria bude záberom rôznych úrovní výkonu, na čo perfektne poslúžia aj už predstavené procesory z dielne týchto výrobcov.

Qualcomm a MediaTek si rozdelia poháňanie série Redmi K50

Známy leaker informácií nielen z prostredia Xiaomi, Digital Chat Station zdieľal informácie o konkrétnych procesoroch, ktoré majú poháňať jednotlivé zariadenia zo série Redmi K50, séria, ktorej predstavenie sa očakáva v polovici decembra.

Podľa tohto zdroja by malo Xiaomi osadiť procesory Snapdragon 870, Snapdragon 8 Gen 1, Dimensity 7000Dimensity 9000. Tieto procesory budú v tomto poradí poháňať Redmi K50 Pro+, Redmi K50 Ultra, Redmi K50Redmi K50 Pro. Je teda jasné, že Xiaomi vo vyšších modeloch viac verí procesorom z dielne Qualcommu a procesory MediaTeku budú poháňať slabšie zariadenia z tejto série Redmi.

O čom sa ale tiež v zákulisí hovorí je príchod nového POCO F4, ktorému by mal robiť základ práve model Redmi K50 Pro, ktorý by mal poháňať MediaTek Dimensity 9000. Tento procesor by mal poskytovať pomerne veľký výkon ale za prístupnú cenu.

Podľa všetkých týchto informácií by mala byť pripravovaná séria Redmi K50 mimoriadne široká. Smartfóny budú v rôznych výkonnostných skupinách a preto by sa v tejto sérií malo nájsť mnoho potencionálnych užívateľov.

Práve od tejto pripravovanej série sa očakáva návrat k snímaču odtlačkov prstov umiestneným pod displejom. Redmi teda pri tejto sérií zrejme nenasadí snímač do tlačidla zapnutia, ako tomu bolo pri Redmi K40. Či sa tak stane a či je to ten správny krok sa dozvieme až časom.

Uvidíme čo nám Redmi a aj celé Xiaomi prinesie v nasledujúcom mesiaci, pretože okrem predstavenie série Redmi K50 sa očakáva predstavenie aj nového Xiaomi 12, ale aj predstavenie nového MIUI 13. V prípade ďalších informácií alebo o ich zmene vás budeme určite informovať.

Mohlo by vás tiež zaujímať