Bude sa podobať Xiaomi Mi 10T na Redmi Note 10. Zdroj: Xiaomi
Bude sa podobať Xiaomi Mi 10T na Redmi Note 10. Zdroj: Xiaomi

CEO Redmi odhaľuje: Tento rok bude v znamení fotosmartfónov

Lu Weibing, CEO dcérskej spoločnosti Xiaomi prezrádza, že uvidíme viacero zariadení so 108 megapixelovým fotoaparátom. Bude to už vo februári?

Lu Weibing, CEO spoločnosti Redmi odhalil, že tento rok môžeme očakávať viacero smartfónov s masívnou 108 mpx kamerou. Keďže spoločnosť Redmi sa u nás sústreďuje najmä na smartfóny strednej triedy, mohlo by to teda znamenať značný pokrok u dostupných smartfónov. Na informáciu upozornil portál Gizchina.com .

108 mpx kamera u strednej triedy?

U strednej triedy momentálne môžeme vidieť  najmä 48 a 64 mpx snímače, ktoré bývajú doplnené menej kvalitnými, zvyčajne 2 mpx snímačmi. Xiaomi a jej dcérska spoločnosť Redmi ale mení situáciu svojou politikou nízkej ceny u kvalitných smartfónov. A preto nie je veľmi prekvapujúce, že práve oni nám tento rok prinesú viacero dostupných fotomobilov so snímačmi, ktoré možno nájsť len u drahších modelov.

Len pre pripomenutie, spomínaný 108 mpx snímač sme prvýkrát videli taktiež u Xiaomi v roku 2019 práve u dostupného smartfónu Mi Note 10, ktorý šokoval svojimi parametrami pri uvedenej cene.

Aký bude teda rok 2021 u Xiaomi?

Celý príhovor Lu Weibinga na sociálnej sieti začína spomínaním ToF senzoru, ktorý podľa neho nie je využívaný práve spoločnosťami, ktoré naň vo veľkom upozorňovali. Týmto príspevkom si teda rýpol do konkurentov ako je juhokórejský Samsung či klesajúci Huawei, u ktorých spomínaný ToF senzor môžeme vidieť častejšie.

Xiaomi to vezme ale inak a tento rok predstaví produkty, ktoré budú obsahovať viac ako 100 miliónov pixelov. A to hneď niekoľko. Máme sa teda na čo tešiť? Určite!

Kedy môžeme očakávať nové smartfóny?

Podľa posledných informácií by sme už tento mesiac mali vidieť nových „zabijakov vlajkových lodí“ z radu Redmi K40, ktorá býva u nás distribuovaná ako rebrandované modely ako napríklad Mi9T alebo Poco F2 Pro.

Taktiež február by mal byť mesiacom novej generácie Redmi Note 10, avšak dátumy vydania sú stále len predmetom špekulácií. Spomína sa ale dátum 17. február alebo dátum začiatku čínskeho roku, teda skorší 11. február. S istotou ale môžeme povedať, že najbližšie Xiaomi smartfóny v globálnej verzii uvidíme už v pondelok, 8. februára, spolu s dlho očakávanou nadstavbou MIUI 12.5. Pôjde o vlajkové lode z línie Mi 11.

Február bude teda tradične nabitý novinkami, o ktorých vás budeme pravidelne informovať. Tešíte sa na nové tohtoročné smartfóny? A plánujete prechod na novú generáciu? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať