v číne sa objavili fejkové verzie iPhone 14
Zdroj: YouTube (Amazing Unboxing)

Chcete mať iPhone 14 predčasne? Čínske „fejky“ predbehli novú vlajkovú loď Applu

Zdá sa, že čínsky falzifikát sa očakávanému zariadeniu nevyrovná ani hardvérom, ani softvérom a iOS by ste tu hľadali márne.

Najnovšia vlajková loď spoločnosti Apple, iPhone 14, má byť ešte len predstavená, no spolu s lepším fotoaparátom, výkonom a novým dizajnom sa objavilo niečo, čo technologický gigant asi nezamýšľal, fejková čínska verzia zariadenia.

Tieto zariadenia sú low-cost alternatívou pre tých, ktorí si chcú novinku zadovážiť nielen o niečo skôr, ale aj za výhodnejší peniaz, informuje portál Macrumors. Toto zariadenie sa pokúša „odkukať“ väčšiu zadnú kameru, ktorou by podľa dostupných zdrojov malo zariadenie disponovať spolu s výrezmi v displeji. Zaujímavé však je to, že čínski výrobcovia sa snažia napodobniť nielen dizajn očakávaného smartfónu, ale aj balenia. Nekopírujú však to čo už existuje, ale šikovným spôsobom vytvorili to, čo by sa očakávalo od dizajnu novej vlajkovej lode.

Krabica nesie podobné čiarové kódy, či príslušenstvo, no zariadenie je (pozn. redakcie: Neprekvapivo) na míle vzdialené od toho, čo možno čakať od skutočného produktu Apple. Možno najzarážajúcejším rozdielom je to, že zariadenie nenesie to, čím sú zariadenia iPhone známe. Odhliadnuc od iného dizajnu, nových kamier, či displeja, človek by očakával že iPhone pobeží na vlastnom operačnom systéme iOS, na ktorom funguje už od samotného začiatku.

Zdá sa však, že čínsky fejk beží na Androide, hoci v tomto prípade ide o výrazne modifikovanú verziu systému. Nech sa však snaží, ako sa snaží, nedokáže priniesť pocit naozajstného Apple zariadenia. Smartfón pokrivkáva nielen v softvérovej sfére, no trpí aj hardvér. Na zariadenie sa pozrel aj YouTube kanál Amazing Unboxing, ktorý odhalil že zadné kamery sú v skutočnosti umelé.

Fejkový smartfón + obaly

Čína sa zrejme nedokáže dočkať nového iPhonu. Začiatkom tohto roka sa totiž začali predávať aj fejkové obaly na očakávaný smartfón s líšiacou sa úrovňou kvality. Hoci toho Apple ešte o novom iPhone veľa neprezradil zdá sa, že niektorí sú si až podozrivo istí tým, ako bude smartfón vyzerať.

Je pravda, že sa už objavilo zopár únikov, no zatiaľ nie je nič vytesané do kameňa. O novinke je známe napríklad to, že tentokrát sa Apple rozhodlo upustiť od tradičného pomenovania pre dostupnejšie verzie modelu. Tieto iPhone 14 už nebudú niesť označenie „Max“, ale „Plus“.

Rovnako sa zdá, že sa Apple inšpirovalo šikovným trikom, ktorý využili už pri MacBooku. iPhone bude mať v hornej časti displeja dva výrezy, ktoré ale prepoja do jedného vypnutím pixelov medzi nimi. Nemusíte sa však báť, že by to pôsobilo neprirodzene. Kvalitný OLED displej sa postará o to, aby čierna farba splynula s okolím. Prirodzene môžeme očakávať vyšší výkon, no zmenami prejde aj zadný fotoaparát, ktorý dostane väčší výrez.

Mohlo by vás tiež zaujímať