Clubhouse app
Zdroj: Unsplash.com (Dmitry Mashkin)

Clubhouse prichádza na Android! Na hlasovú sociálnu sieť sa môžete pripojiť i vy!

Keď Clubhouse zamieril na smartfóny od Apple, strhlo sa šialenstvo. Hlasová sociálna sieť pobláznila masy a používatelia Apple smartfónov si medzi sebou posielali pozvánky, len aby sa mohli pridať. Obľúbená sociálna sieť však teraz mieri i na smartfóny s operačným systémom Android a pridať sa môžete i vy! Ako sa pridať medzi početnú komunitu Clubhouse? Zistíte to v našom článku!

Clubhouse stále s pozvánkou

I keď sa povrávalo, že s príchodom sociálnej siete do Androidov budú odstránené i pozvánky a prístup do klubov bude dostupný voľne, opak je realitou. Ide však zatiaľ len o testovaciu verziu, teda aplikácia sa zatiaľ len testuje a neskoršie odstránenie pozvánok nie je vylúčené. Prístup je teda limitovaný len pre pozvaných používateľov, zaregistrovať sa a čakať v rade na uvoľnenie pre všetkých sa môžete už teraz.

Pozvať vás môžu len už existujúci užívatelia, ktorí majú voľné pozvánky. Tých je limitovaný počet, no dajú sa získať i neskôr. Ak vás teda nebaví čakanie na verejné spustenie sociálnej siete, požiadajte už existujúcich známych a do sociálnej siete sa bez problémov dostanete. Rovnako môžete ostatných neskôr pozývať i vy.

Pre koho je aplikácia určená?

Mnohým z vás Clubhouse predstavovať netreba. Aplikácia známa medzi majiteľmi „jablčných zariadení“ si spravila popularitu i medzi používateľmi Androidu. Ide o sociálnu sieť, vďaka ktorej sa môžete spojiť s ostatnými prostredníctvom hlasových miestností a buď počúvať tvorcov miestnosti, alebo byť tvorcom sám.

Mnohí však už začali pracovať i na alternatívach pre Clubhouse, ktoré by neboli dostupné len pre iPhony. Jednými z nich sú napríklad Twitter Spaces, ktoré sú prístupné pre každého užívateľa sociálnej siete Twitter s jedinou podmienkou, mať viac ako 300 sledovateľov. Druhým je napríklad Klubovna, ktorá sa však neteší rovnakej popularite, ako je tomu v prípade Clubhouse. Na vlastnej alternatíve pracuje i Xiaomi, Mi Talk však zatiaľ mieri len do Číny.

Clubhouse
Clubhouse
Price: Free

Tak čo, sťahujete aplikáciu? Alebo podľa vás už plameň sociálnej siete uhasol? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať