Redmi
Zdroj: YouTube (Beebom), úprava Vosveteit.sk

Ďalší leak! Herný smartfón od Redmi získa neskutočný displej!

Herný smartfón od Redmi by mal byť odhalený už čoskoro a potvrdených je viacero vlastností. Čím bude model výnimočný a udrží si nízku cenu?

Predstavovanie herného smartfónu od Redmi sa blíži a svedčí o tom i množstvo informácií, ktoré o zariadení kolujú. Najnovšie sa správa týka displeja, ktorý by mal byť rovnaký, ako u vlajkových lodí. Známy leaker Mukul Sharma, ktorý sa na sociálnej sieti Twitter prezentuje pod menom Stufflistings taktiež potvrdzuje doteraz známe informácie ohľadom smartfónu. Dokáže si Redmi s takouto výbavou udržať nízku cenu? Pevne veríme, že áno!

Displej hodný vlajkovej lode

Čím viac Hz, tým lepšie. V tomto duchu sa nesie posledný rok medzi fanúšikmi smartfónov a zatiaľ čo minulý rok sme šetrili a v lacnejších smartfónoch sme si 144Hz mohli dovoliť len pri „ípéeskách“, tento rok Redmi prichádza s odvážnym krokom. Dostupný herný smartfón má priniesť nádherný E4 OLED displej so 144Hz. Displej bude narúšať priestrel pre selfie kameru v strede hornej časti. U herných smartfónov takéto narušenie nie je zvyčajné, no za ten displej to Redmi snáď aj odpustíme.

Herný smartfón s Dimensity 1200

Potvrdenie informácií z ďalšieho zdroja svedčí o tom, že budú pravdivé. Tešiť sa teda môžeme z čipsetu od spoločnosti Mediatek, ktorý má konkurovať vrcholnému Snapdragonu 888. Dimensity 1200 je lacnejšou voľbou spoločnosti a vďaka nemu si bude môcť udržať nižšiu cenu.

Len nedávno však vyplávala informácia o 67W nabíjaní, pravdepodobne pôjde o nabíjanie káblom. Bezdrôtové nabíjanie pri tomto smartfóne nie je známe, no vyššej hodnote by sme sa určite potešili. Batéria by mala prísť s kapacitou 5000mAh, pre hráčov ide teda o dostačujúcu kapacitu.

Smartfón je síce orientovaný pre hráčov a očakávame tomu i uspôsobený dizajn, chladenie či nejaké tlačidlá po vzore smartfónov Black Shark, no určite zláka i množstvo fanúšikov výkonných smartfónov za nízku cenu. Zálusk na smartfón si teda nerobia len hráči. Treba však podotknúť, že smartfón s najväčšou pravdepodobnosťou príde na globálny trh pod krídlami Poco.

Tešíte sa na hernú novinku či dokonca zvažujete jej kúpu? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať