Mi MIX FOLD
Zdroj: Xiaomi

Ďalší pripravovaný skladateľný smartfón od Xiaomi odhaľuje nové vlastnosti: Porazí i Mi MIX Fold?

Skladateľné smartfóny sú nepochybne našou budúcnosťou a už dnes máme na výber z niekoľkých alternatív. Či už od konkurenčných značiek alebo od Xiaomi, koncepty skladateľných smartfónov sa líšia od modelu k modelu a i princíp skladania je odlišný. Čo je však najdôležitejšie u takéhoto smartfónu? Nepochybne displej, s ktorým sa experimentuje nielen v „skladačkách“. Všetci dobre vieme, že Xiaomi tento rok plánuje vydať ešte dva takéto modely, najbližší skladateľný smartfón sa však už rysuje. Informácie o displeji prináša portál Gizmochina.com.

Vyššia obnovovacia frekvencia

Displeje u skladateľných smartfónov stále bojujú s obnovovacou frekvenciou, ktorá často nie je vo vyšších hodnotách. Doteraz známe informácie tvrdili, že ďalší smartfón so skladateľným displejom, ktorý poznáme pod názvom J18s, prinesie „len“ 90Hz displejom po vzore Mi MIX Fold.

Známy leaker Digital Chat Station na čínskej sociálnej sieti Weibo však teraz tvrdí, že J18s by mohol prísť i so 120Hz obnovovacou frekvenciou, čím by k sebe prilákal mnohých nadšencov a prekonal i nedávno predstavený Fold.

Selfie kamera pod displejom

Ako sme spomínali, Xiaomi má v pláne tento rok uviezť ešte dva skladateľné smartfóny. O selfie kamere skrytej pod displejom sa šepká už dlho a rátali sme s tým, že práve skladateľný model takúto kameru získajú. Očakávali sme ju však až u tretieho modelu. Nakoniec ju podľa všetkého uvidíme už u J18s.

To však nie je jedinou vychytávkou a J18s by mal získať 108mpx hlavný snímač kamery a hneď 3 snímače s technológiou Liquid lens. Ďalšie detaily o smartfóne očakávame v blízkej dobe i keď jej predstavenie sa neočakáva skôr, ako v lete. Konkrétne sa rozpráva o polovici až konci augusta s príchodom na predajné pulty do konca tohto roka. Ako to nakoniec bude uvidíme snáď vo veľmi blízkej dobe.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón, alebo je to na vás až „príliš“? Zvolili by ste si radšej model s väčšou uhlopriečkou displeja? Pochváľte sa nám v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať