Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

Ďalší skladateľný smartfón od Xiaomi je na ceste! Poznáme kľúčové špecifikácie!

Ešte sme sa ani nespamätali z príchodu skladateľného Mi MIX Foldu a podľa známeho leakera je na ceste ďalšie zariadenie, ktoré by malo získať skladateľný displej. V kódoch sa skrýva pod názvom j18s a leaker Digital Chat Station prináša pohľad na jeho kľúčové parametre, ktoré potešia nielen milovníkov mobilnej fotografie. Po príchode Mi MIX Fold bola úroveň nastavená veľmi vysoko, dokáže Xiaomi prekonať samého seba a priniesť ešte lacnejší skladateľný smartfón? Pozrite sa na prvé informácie, ohľadom pripravovanej novinky.

Výborný displej, špičková kamera

Vo chvíli, keď Xiaomi predstavilo svoj prvý skladateľný Mi MIX Fold, celý svet zaplavil úžas. Xiaomi sa podarilo priniesť skladateľný smartfón s cenou okolo 1300 eur, ktorá je hlboko pod úrovňou konkurencie. V poradí druhý skladateľný smartfón od Xiaomi prinesie 90Hz AMOLED displej, zatiaľ však nie je známe, ktorý displej túto obnovovaciu frekvenciu získa. Potešíme však i fotografických nadšencov.

Skladateľný model získa hlavný 108mpx snímač známy z vlajkového Mi 11. Leaker tiež poukazuje na technológiu Liquid Lens, ktorá bola prvýkrát použitá práve u modelu Mi MIX Fold. Tá umožňuje vytvárať fotografie vo vyššej kvalite, keďže snímač je založený na mechanizme ľudského oka, ktoré dokáže takmer okamžite zaostriť. V neposlednom rade sa dozvedáme tiež i o ultraširokom snímači kamery.

Xiaomi a skladateľné smartfóny

Prvý smartfón so skladateľným displejom od Xiaomi bol už nám dobre známy Mi MIX Fold. Čínsky gigant nám však pre tento rok avizoval tri skladateľné smartfóny, druhým by mal byť spomínaný zatiaľ neznámy j18s.

Do tretice všetko dobré a posledný skladateľný smartfón tohto roku by mal byť označovaný ako K8. Pri tomto modeli sa šepká i o prvej selfie kamere pod displejom, nič však zatiaľ nie je potvrdené. Spoločnosť na konkrétne názvy nepoukazuje, podľa všetkého sú však v plnom prúde prípravy. Kedy však prídu nateraz nie je známe.

Siahli by ste po skladateľnom smartfóne a láka vás tento zážitok? Alebo ste verní „klasike“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať