Telefón zameraný na fotografovanie a prácu.
Telefón zameraný na fotografovanie a prácu. Zdroj: Xiaomi

Ďalšie skladateľné smartfóny od Xiaomi by mohli prísť už čoskoro: šepká sa i o cenovej úrovni!

Skladateľné smartfóny si získali vysokú pozornosť počas posledných rokov. Inovatívny výrobca akým je Xiaomi si to nenechal újsť, a preto sme tento rok mohli sledovať predstavenie prvého smartfónu od čínskeho giganta s názvom Mi MIX Fold. Xiaomi tu však nekončí a tento rok má v pláne priniesť ešte dva smartfóny s ohybným displejom. Tie by mali byť vybavené tým najlepším, čo momentálne na trhu nájdeme. Ich príchod sa však zrejme blíži, na čo odkazuje portál Xiaomiadictos.com. Dokáže Xiaomi prekonať i svoj vlastný smartfón a priniesť ďalšie ešte lacnejšie?

Skladateľné smartfóny už čoskoro

Smartfóny s flexibilným displejom od Xiaomi sa nám pomaly rysujú a poznáme už i pár znakov výbavy. Model s kódovým názvom J18s by mal podľa všetkého ponúknuť 120Hz obnovovaciu frekvenciu displeja, čo u skladateľných modelov nie je štandardom. Rovnako sa o tomto smartfóne šepká, že získa až 108mpx hlavný snímač kamery a hneď 3 snímače prinesú technológiu Liquid Lens. Oba skladateľné smartfóny by však mali získať prelomovú selfie kameru pod displejom, ktorú Xiaomi chystá už dlho.

Kedy ale smartfóny prídu? Ich debut sa podľa všetkého blíži a odhaduje sa na tretí kvartál tohto roku. Medzi mesiacmi júl a august by teda novinky mali uzrieť svetlo sveta a čo sa týka dostupnosti, rozpráva sa i o oficiálnej globálnej distribúcii smartfónov.

Extrémne nízka cena

I keď prvý skladateľný smartfón od Xiaomi s názvom Mi MIX Fold nás lákal svojou nízkou cenou, v prípade globálnej distribúcie cena atakovala neuveriteľných 1999€. Dokáže však ísť Xiaomi s cenou ešte nižšie? Podľa všetkého áno a ďalšie skladateľné smartfóny s logom čínskeho giganta by mali prísť s neuveriteľne nízkou cenou. Kto vie, možno to bude začiatok rozšírenia popularity skladateľných smartfónov a Xiaomi urobí prvý krok k ich distribúcii i medzi obyčajných smrteľníkov.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón, alebo je to pre vás až „príliš“? A myslíte, že sú takéto smartfóny budúcnosťou? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať