Redmi K40 Pro + bude nová Xiaomi Mi 11i.
Zdroj: Redmi

Do predaja prichádza Xiaomi Mi 11i. Neuveríte, o aký telefón v skutočnosti ide

Čínsky producent telefónov vypúšťa pod menom Xiaomi Mi 11i zariadenie, ktoré sa už dnes predáva pod menom spoločnosťou Redmi.

Už sme si zvykli, že označovanie telefónov Xiaomi, Redmi a POCO býva prepletené a niekedy sa v ňom je naozaj ťažké vyznať. Nie je tomu inak ani pri novom modely Xiaomi Mi 11i. Toto zariadenie, ktoré dorazí čoskoro aj na európske trhy, nie je totiž ničím iným, ako Redmi K40 Pro +.

Vtipným na všetkom je, že Redmi K40 bude Xiaomi na trhu predávať pod názvom POCO F3. Vylepšený variant tohto telefónu, teda Redmi K40 Pro +, bude zas Xiaomi Mi 11i. Informáciu objavil v zdrojovom kóde MIUI známy a dôveryhodný leaker kacskrz.

Xiaomi Mi 11i je konkurentom vlajkovej lodi

Zaujímavosťou je, že Redmi K40 Pro + je veľmi kvalitné zariadenie, ktoré reálne konkuruje kvalitou vlajkovej lodi Xiaomi Mi 11. Takto ho značka ešte viac priblížila k tomuto zariadeniu a doslova sama sebe ponúkla možnosť kanibalizovať na predaji svojej vlajkovej lodi. Xiaomi Mi 11i je naozajstným konkurentom vlajkovej lodi a to najmä atraktívnej cene, ktorá bude o pár stovák nižšia.

Ak vezmeme do úvahy vlastnosti Redmi K40 Pro + tak len ťažko nájdeme slabé miesta v porovnaní s vlajkovou loďou Xiaomi Mi 11. Pro + verzia totiž prichádza na trh s procesorom Snapdragon 888 a obrazovkou AMOLED s 6,67 palcami s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Okrem toho bude mať veľkú 4 520 mAh batériu.

A jej hviezdne vlastnosti týmto výpočtom samozrejme nekončia. Ide tiež o pomerne tenký smartphone, ktorý ma 7,8 mm a prichádza s váhou iba 196 gramov. K tomu všetkému je na zadnej strane 108 MP hlavný fotoaparát a samozrejme všetky ostatné dôležité technológie ako 5G, WiFi 6, NFC atď.

Cenovka vyzerá lákavo

Čo sa týka ceny, Redmi K40 Pro + sa na trhu v Číne predáva za zhruba 470 eur. Xiaomi Mi 11i by sa mohla v Európe, po zarátaní dovozu, cla, prípadne ďalších poplatkov predávať zhruba za 550 – 599 eur. Čo bude o 200 eur menej ako sa predáva vlajková loď Xiaomi Mi 11.

Mohlo by vás tiež zaujímať