snapdragon
Zdroj: Qualcomm

Do súboja medzi Xiaomi a Motorolou, kto predstaví prvý smartfón s čipom Snapdragon 8 Gen 1, vstupuje nečakaný hráč!

Xiaomi a Motorola majú konkurenciu. Ktorý výrobca smartfónov chce týmto značkám vyfúknuť prvenstvo v osadení najnovšieho Snapdragonu?

Podľa najnovších informácií môže do hry o prvenstvo smartfónu s najnovším procesorom od Qualcommu zasiahnuť nečakaný hráč. ZTE plánuje osadenie najnovšieho Snapdragonu do svojich troch nových modelov. Podľa informácií by to mali byť smartfóny z radu Nubia, modelové číslo dvoch z nich už poznáme, malo by ísť o NX679JNX709J. Na informáciu upozornil web phonearena.com

Ako sme už spomínali, najnovší Snapdragon sa bude volať trochu inak. Qualcomm oznámil zmenu pomenovania jeho procesorov a táto zmena by sa mala objaviť už na najbližšom predstavení procesorov. Následník Snapdragonu 888 aj jeho vylepšenej verzie Snapdragon 888+ teda s určitosťou nebude procesor s názvom Snapdragon 898, pretože Qualcommu sa nepáči trojciferné pomenovanie procesorov.

Čoraz častejšie sa hovorí o jednocifernom pomenovaní, ktoré bude doplnené o presnú generáciu. Preto sa najbližšie očakávaný procesor zatiaľ nazýva Snapdragon 8 Gen 1. Na presný názov si ale budeme musieť počkať.

Vyfúkne ZTE prvenstvo Xiaomi a Motorole?

Práve Xiaomi a Motorola súperia, kto vyrobí smartfón s najnovším Snapdragonom pod kapotou. Motorola plánuje predstavenie smartfónu so Snapdragonom 8 Gen 1 ešte pred koncom tohto roka. Známy leaker informácií – Digital Chat Station však tvrdí, že tejto značke, ktorá patrí pod Lenovo sa to ako prvej nepodarí, pretože Xiaomi s pripravovaným Xiaomi 12 by to malo stihnúť skôr.

Zatiaľ nie je známe, ako by sa smartfón z dielne Motorola, ktorý by používal najnovší Snapdargon, nazývať. Isté zdroje tvrdia, že by to mohla byť nová Motorola Edge 30 Pro. Či už tento smartfón, alebo taktiež predpokladaný model Motorola Edge 30 Ultra by mali byť vyzývatelia práve Xiaomi 12 čo sa týka prvenstva v osadení najnovšieho procesora z dielne Qualcommu.

Súboj bude zrejme tesný a uvidíme, ako do neho zasiahnu iní hráči, ako napríklad spomínané ZTE. Účasť v tomto súboji sa určite neočakáva od Samsungu. Ten tiež plánuje osadenie procesorov Snapdragon 8 Gen 1 vo svojich vlajkových lodiach Samsung S22, no ich predstavenie je naplánované až na začiatok roku 2022.

Mohlo by vás tiež zaujímať