Poco X3 NFC
Poco X3 NFC je druhým najpredávanejším telefónom čínskej značky. Zdroj: Xiaomi

Dobehne Xiaomi výdržou batérie napríklad Nokiu 3310? Spoločnosť chystá novinku s 6000mAh batériou

Čoskoro sa chystá uvedenie nového smartfónu Xiaomi Redmi. Smartfón bude držať pri živote gigantická batéria s 6 000 mAh a rýchlym nabíjaním.

Po uvedení novej varianty POCO X3 na Indickom trhu sa zdá, že kapacita batérie 6 000 mAh nebude u telefónov z dielne Xiaomi ničím výnimočným. Posledné fámy, ktoré sa k nám dostávajú z Číny, potvrdzujú nový smartphone série Redmi s rovnakou kapacitou batérie.

Informácie priniesol kanál Digital Chat Station prostredníctvom svojich sociálnych sietí. Podľa všetkého sa čoskoro chystá v Číne uvedenie nového smartfónu pod značkou Xiaomi Redmi. Smartfón bude držať pri živote gigantická batéria s 6 000 mAh a 22,5 W rýchlym nabíjaním.

Toto nové zariadenie, ktoré by mohlo vychádzať zo samotného POCO X3, bude mať hrúbku 9,6 mm a hmotnosť 198 gramov a solídnu 6,53-palcovú LCD obrazovku s rozlíšením FHD +.

Okrem toho, by toto nové zariadenie, ktoré na trh príde pravdepodobne pod označením „Redmi Note 9 4G“, bude využívať 8-jadrový procesor Snapdragon 2,0 GHz. Hlavný fotoaparát má pozostávať zo snímaču s 48MP, zatiaľ čo jeho selfie kamera bude mať len všedných 8MP.

Samotné uvedenie tohto zariadenia, ako aj ďalších modelov, ktoré by ho sprevádzali, očakávame už naozaj čoskoro. Novinky okolo telefónov, ktoré by mali byť v blízkej budúcnosti uvedené, sa kopia na každom rohu. Naozaj by nebolo prekvapením, keby spoločnosť Xiaomi uviedla v najbližších dňoch tento telefón a aj svoju vlajkovú lod Xiaomi Mi 11, o ktorej sme písali v poslednej dobe viackrát. O tejto novinke sa môžete dozvedieť viac v našich článkoch. Ukázali sme vám napríklad video koncept tohto zariadenia, upozornili na širokouhlý snímač s nevídaným rozlíšením a priniesli sme vám aj ďalšie informácie, spájajúce sa s jeho plánovaným uvedením v decembri.

Čo si vy myslíte o zariadeniach s takouto veľko kapacitou batérie? Je to smer, kam by sa mali výrobcovia telefónov uberať?

Mohlo by vás tiež zaujímať