Google Kamera v Xiaomi smartfone_navod
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Dostupná je nová verzia portu Google Kamery. Vyskúšali sme ju na našom Xiaomi a funguje skvelo!

Dostupná je nová verzia portu aplikácie Google Kamera. Ide konkrétne o verziu 8.1.101-v1.0.

Ešte koncom decembra sme vás informovali o tom, že do obehu sa dostala nová verzia aplikácie Google Kamery, resp. jej port. Nová verzia aplikácie priniesla napríklad funkciu Storage Save, ktorá bola dovtedy dostupnou len na telefóne Pixel 5.

Medzičasom sa do obehu dostala novšia verzia tejto aplikácie. Ide konkrétne o verziu 8.1.101-v1.0, ktorá je dostupnou prostredníctvom stránok vývojára celsoazevedo.com.

Vývojár stojaci za týmto portom prezrádza, že nová verzia aplikácie prináša viacero noviniek a vylepšení, či opráv chýb spojených so stabilitou aplikácie na vybraných smartfónoch. Ďalej dodáva, že aktuálne uvoľnená verzia je kompatibilnou s Android 10 zariadeniami a Android 9. V prípade Android 9 smartfónov však dodáva, že jej funkčnosť otestoval len prostredníctvom virtuálneho zariadenia.

V každom prípade potom, ako stiahnete inštalačný balíček, tak vás systém vyzve k tomu, aby ste povolili inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov, ak ste v minulosti ešte neinštalovali aplikácie stiahnuté pomocou prehliadača Chrome. V prípade, ak v smartfóne už máte nahranú predošlú verziu aplikácie, tak po spustení inštalačného balíčka dôjde k aktualizácii aplikácie.

My sme novú verziu aplikácie vyskúšali na zariadení Poco F2 Pro a musíme povedať, že sme nezaevidovali žiadne chyby, či pády aplikácie. Zároveň sa nám zdá aj o niečo svižnejšou, ako jej predošlá verzia.

Mohlo by vás tiež zaujímať