Xiaomi-Mi-Band-7_predstaveny-na-slovensku-2
Zdroj: YouTube (Mike O'Brien)

Dostupný fitness náramok s GPS a NFC? Xiaomi Band 7 Pro je na ceste, príde už o pár dní!

Xiaomi Band 7 Pro má priniesť nový dizajn aj podporu GPS, naznačujú posledné úniky. Predstavenie prebehne o pár dní.

Len pred pár dňami sa na náš trh dostala nová generácia populárnych fitness náramkov v podobe Mi Band 7. Nový náramok si po novom môžeme kúpiť už aj na Slovensku, no najnovšie informácie potvrdzujú, že je na ceste už aj jeho nástupca. Xiaomi totiž prostredníctvom čínskej sietev Weibo oznámilo, že pripravuje Pro verziu tohto náramku. Xiaomi Band 7 Pro bude prvým náramkom, ktorý by mal získať podporu GPS, ponúknuť NFC, no aj revolučný dizajn. Kedy tento náramok príde a čo všetko v ňom môžeme očakávať? Na najnovšie informácie sa teraz pozrieme spoločne a predstavíme si túto pripravovanú novinku.

Xiaomi Band 7 Pro príde už o pár dní

Všetci dobre vieme, že už o pár dní nás bude čakať predstavovanie série Xiaomi 12S, ktorá bude pozostávať minimálne z troch smartfónov. Okrem toho by to však nebolo Xiaomi, keby nepredstavilo aspoň jeden produkt chytrej domácnosti alebo drobnej elektroniky. Na tomto predstavovaní má teda zahviezdiť aj Xiaomi Band 7 Pro, ktorý prinesie všetko, čo sme očakávali už v pôvodnom Mi Band 7. Nový náramok má získať aj očakávaný dizajn, ktorým sa má náramok vybočiť od klasického dizajnu náramkov z radu Mi Band.

Predstavenie tohto náramku má prebehnúť už 4.7.2022 o 13:00 nášho času, informuje sama spoločnosť Xiaomi. Novinkou má byť hranatý a väčší dizajn, ktorý sa bude už pomaly podobať na inteligentné hodinky. Podobný dizajn sme mohli vidieť napríklad v minuloročnom Redmi Smart Band Pro a spoločnosť si ho adaptuje aj tento rok. Väčšia konštrukcia náramkov povolí výrobcovi priniesť aj lepšiu výbavu. Xiaomi Band 7 Pro teda zrejme prinesie aj dlhoočakávané funkcie, na ktoré sme všetci čakali už aj pri Mi Band 7.

Redmi-smart-band-pro_produktova-fotka
Redmi Smart Band Pro, Zdroj: Xiaomi

Príde aj očakávaná podpora GPS v náramku?

Všetci dobre vieme, že na to, aby čínsky gigant mohol do svojich náramkov priniesť podporu pre GPS, musel by zväčšiť konštrukciu. Dôvodom je ako samotná podpora GPS, ale aj väčšia batéria, ktorú by si GPS vyžiadalo. Konštrukcia náramkov by mala byť po novom väčšia, minimálne teda vo verzii Xiaomi Band 7 Pro. Náramok by teda konečne mohol podporovať aj GPS a nemusel by sa spoliehať len na zdieľanie polohy z nášho smartfónu pri vykonávaní športovej aktivity. Väčšia batéria by samozrejme bola len bonusom pre nás.

Rovnako by sme v náramku mohli nájsť aj NFC pre bezkontaktné platby. Zaujímavosťou však bude určite najmä nový dizajn. Zatiaľ nevieme, či si tento dizajn náramku Xiaomi adaptuje aj do budúcna, no ak by sa osvedčil, nemôžeme to vylúčiť. Predstavenie však prebehne už čoskoro a či tam nájdeme aj GPS či NFC sa dozvieme už budúci týždeň.

Zvážili by ste kúpu náramku s označením Xiaomi Band 7 Pro? Alebo sa vám viac páči Mi Band 7? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať