Xiaomi Lei Jun príhovor 2022
Zdroj: Twitter (Lei Jun)

Fanúšikov Xiaomi čaká vo štvrtok veľký deň: Predstavenie nových produktov aj veľký prejav CEO spoločnosti!

Xiaomi plánuje veľké predstavenie nových produktov spolu s každoročným príhovorom CEO spoločnosti. Prebehne už tento týždeň.

August býva pre fanúšikov spoločnosti Xiaomi zvyčajne veľkým a významným mesiacom. Dôvodom býva každoročný prejav CEO spoločnosti a zároveň jedného zo zakladateľov, Lei Juna, počas ktorého načrtne ďalšie smerovanie spoločnosti a zhrnie úspechy aj pády počas uplynulého roka. Tento prejav sa však zvyčajne spája aj s novinkami, ktoré sa objavia na trhu. Tento rok tomu opäť nebude inak, nakoľko sa chystá odhalenie jedného z najvýznamnejších produktov spoločnosti, na ktorý už všetci dlho čakáme. Ako informuje portál gizmochina.com, už vo štvrtok, 11.8.2022, sa objaví viacero produktov, ktoré zavítajú medzi fanúšikov. Ktoré to budú? Na to sa teraz pozrieme spoločne.

Už vo štvrtok uvidíme predstavenie nových produktov

Keď sme sa len nedávno dozvedeli, že Xiaomi plánuje predstavenie novej generácie skladateľných smartfónov v auguste, mohlo nám napadnúť, že si k tomu spoločnosť vyberie práve dátum, kedy prebehne každoročný príhovor CEO a riaditeľa spoločnosti. Ako sa však dozvedáme dnes, tento príhovor má prebehnúť už tento štvrtok, 11.8.2022 o 19:00 miestneho času. Ak by sme sa teda rozhodli sledovať tento príhovor spolu s odhalením nových produktov, do kalendára by sme si mali zapísať čas 13:00 u nás. Ako sme teda už načrtli, okrem tohto príhovoru sa budeme môcť tešiť aj na skladateľný smartfón.

Pôjde o Xiaomi MIX Fold 2, druhú generáciu skladateľných modelov, ktoré sa skladajú ako kniha. Tento model by mal poháňať čipset Snapdragon 8+ Gen 1 a tešiť sa máme tiež na displej, ktorý sa bude dať ohýbať do oboch strán. Rovnako nie je vylúčené, že by na kamere smartfónu spolupracovala Leica. Okrem skladateľného smartfónu sa však má objaviť aj tablet s označením Xiaomi Pad 5 Pro 12.4 s čipsetom Snapdragon 870. Rovnako by sa mohli ukázať aj bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Buds 4 Pro. Okrem toho ale očakávame aj ďalšiu významnú novinku.

Poodhaliť by sa mohol aj elektromobil od Xiaomi

Minulý rok v marci sme boli svedkami toho, že Lei Jun stál pred obecenstvom a oznamoval vstup spoločnosti do sveta elektromobilov. Už dlhšiu dobu sa povráva o tom, že tento august by mohlo prísť k priblíženiu informácií o prvom takomto elektromobile s nálepkou Xiaomi. K tomu by rovnako CEO spoločnosti mohol využiť svoj každoročný prejav, pri ktorom by mohol poodhaliť nový elektromobil. Táto informácia však zatiaľ spadá len medzi špekulácie a zatiaľ ju nikto nepotvrdil.

Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com
(XEETECHCARE)

Minulý rok bol prejav Lei Juna veľmi významným. Počas tohto prejavu sa totiž odhalil aj model Xiaomi MIX 4, ktorý prišiel s čipsetom Snapdragon 888+ a selfie kamerou pod displejom. Už si pomaly zvykáme, že august patrí významným zariadeniam a tento rok to môže byť rovnaké. Zatiaľ však nevieme, či sa tieto produkty dostanú aj do Európy, no vzhľadom k tomu, že sa prvá generácia Mi MIX Foldu objavila aj u nás, prítomnosť druhej generácie smartfónov v Európe nevylučujeme.

Kúpili by ste si skladateľný smartfón od Xiaomi? A budete sledovať tento prejav? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať