Google Kamera v Xiaomi smartfone_navod
Zdroj: Xiaomiportal.sk

GCam pre vaše Xiaomi? Vyberte si túto aplikáciu, rozdiel fotiek je naozaj výrazný!

GCam kamera prináša oveľa krajšie a kvalitnejšie snímky. Pozrite sa na ich rozdiel a uvidíte, že prechod na túto verziu aplikácie neoľutujete

Mobilná fotografia rozdeľuje ľudí na dva tábory. Sú takí, čo preferujú klasickú Xiaomi aplikáciu pre zachytávanie snímok. Tá však nedokáže zo smartfónu vyťažiť všetko, a preto mnohí siahajú po Google kamere, teda GCam. Ak je aplikácia vybraná správne, dokáže vytvoriť oveľa lepšie snímky bez dodatočnej úpravy a príkladom je tomu napríklad smartfón Redmi Note 10 Pro. Model sa ešte ani nestihol ohriať na predajných pultoch a už na ňom bol vykonaný test aplikácie pre fotoaparát od Google. Poďte sa pozrieť na rozdiel fotografií.

Snímky z GCam

Fotografie zhotovené pomocou Google kamery prinášajú hneď niekoľko vylepšení oproti základnej Xiaomi aplikácii. Výsledné fotografie majú teda nielen lepšiu dynamiku tieňov, ale aj krajšie a svetlejšie nočné snímky. Pri nočných snímkach to však celé nekončí a i denné snímky dokážu byť oveľa krajšie s použitím správnej aplikácie. Portál Xiaomiadictos.com priniesol pohľad na video, ktoré porovnáva výsledné fotografie a rozdiel je naozaj viditeľný. Pozrite sa sami.

Čo sa však týka videa a zoomu, Xiaomi kamera je stále v popredí. GCam je teda najlepšou alternatívou pre fotografie, ak však využívate smartfón prevažne na natáčanie videí, ostaňte radšej pri pôvodnej aplikácii od Xiaomi.

Ktorú aplikáciu si vybrať?

Aplikácií pre Google kameru je hneď niekoľko a preto treba vyberať veľmi starostlivo. Nenachádzajú sa však v Obchode Play, je teda nutná inštalácia aplikácie tretej strany. Ak je aplikácia vybraná správne, mobilná fotografia sa však posúva na úplne inú úroveň a v teste u modelu Redmi Note 10 Pro dokáže verzia GCam 8.1 vyčariť naozaj zázraky. Google kameru si môžete stiahnuť na tomto odkaze. Vo videu vyššie ste mohli vidieť verziu aplikácie BSG, rovnako vám však dávame do pozornosti aj NGCam_8.1.101-v1.0.apk, ktorú používame aktívne aj my.

Plánujete svoj smartfón upgradnúť na novú verziu alebo radšej ostanete pri starej dobrej Xiaomi kamere? Alebo preferujete úplne inú alternatívu? Výsledky fotografií sú naozaj rozdielne i keď klasickú Xiaomi aplikáciu máte bez práce navyše. Ak sa predsalen rozhodnete pre inštaláciu GCam, dajte nám vedieť v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať