Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Globálne predstavenie modelov Xiaomi 12T a ďalších produktov zrejme príde už o niekoľko dní!

Odhalenie modelov z radu Xiaomi 12T doplní predstavenie tabletu a slúchadiel od Redmi. Tipster teraz odhaduje, kedy toto odhalenie prebehne.

Už niekoľko týždňov sa na internete objavuje čoraz viac informácií o pripravovaných nových smartfónoch od Xiaomi. Čínsky gigant by mal totiž na trh priniesť nové zariadenia zo série Xiaomi 12T, ktorá má byť známa atraktívnymi modelami výbavou aj cenou. Viaceré úniky už stihli informovať aj o predpokladanom dátume predstavenia nových smartfónov, ale aj ďalšej elektroniky, ktorá má nové modely doplniť. A aj keď sa rozprávalo o predstavení modelov na prelome septembra a októbra, aktuálne sa známy tipster vyjadril, že novinky prídu ešte o niečo skôr. Informoval o tom na sociálnej sieti Twitter pričom aj prezradil, ktoré zariadenia by sa mohli odhaliť.

Celkovo má prísť štvorica zariadení

Nielen smartfóny z radu Xiaomi 12T. Na najbližšom globálnom predstavovaní zariadení by sa mali odhaliť aj iné produkty, pričom by sme sa mali tešiť na lacnejší tablet a bezdrôtové slúchadlá. Najväčšími hviezdami predstavenia by však predsa len mali byť modely ako základný Xiaomi 12T a jeho Pro verzia. Tieto smartfóny má poháňať čipset MediaTek Dimensity 8100 Ultra, resp. Snapdragon 8+ Gen 1 pri Pro verzii. Ako teda už vyplýva z tohto parametru, pôjde o veľmi výkonné smartfóny. Xiaomi si nimi má zaistiť zástupcu lacnejšieho a výkonného modelu, v prípade Pro verzie pôjde o jediného globálneho zástupcu čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1.

Xiaomi 12T Pro Redmi Pad snímka
Zdroj: Xiaomiui

Keď sa spomenie aj tablet, pôjde o model Redmi Pad. Ten získal medzi fanúšikmi prívlastok „ľudového zariadenia“, keďže má získať naozaj nízku cenu. O výkon by sa v jeho prípade mal postarať čipset od spoločnosti MediaTek. Rovnako v rámci úspory by sme nemali rátať ani s podporou SIM kariet. Nový tablet od Redmi bude podľa všetkého totiž ponúkať pripojenie len prostredníctvom siete Wi-Fi. Štvoricu uzatvoria slúchadlá Redmi Buds 4 Pro, ktoré budú následníkmi aktuálne najvydarenejších bezdrôtových slúchadiel spoločnosti – Redmi Buds 3 Pro.

Predstavenie už budúci týždeň?

Vzhľadom k tomu, že odhalenie smartfónov a ďalších produktov sa odhadovalo na prelom mesiacov september a október, očakávali by sme, že si na predstavenie ešte chvíľu počkáme. Podľa všetkého však predstavenie štvorice noviniek môže prísť už budúci týždeň, konkrétny deň zatiaľ nepoznáme. Predstavenie smartfónov prekvapivo a poukázanie na online event na poslednú chvíľu by však u Xiaomi nebolo ničím nevyčajným, práve naopak.

Okrem vrchnolných čipsetov a veríme že aj nižšej ceny u smartfónov z radu Xiaomi 12T čakáme aj lepšiu kameru, pričom sa povráva o 200mpx hlavnom snímači u modelu Xiaomi 12T Pro. Navyše by sme sa mali dočkať aj rýchleho nabíjania. Niektoré úniky rozprávajú práve o nabíjaní vyššom ako 200-wattovom, čo sme zatiaľ v žiadnom smartfóne od Xiaomi ešte nevideli. Upozorňujeme však, že informácia o blízkom predstavení nemusí byť pravdivá, keďže zatiaľ ide len o tip jedného tipstera.

Čakáte na predstavenie niektorého zo smartfónov z radu Xiaomi 12T? Alebo sa tešíte na niektorý z dvojice ďalších produktov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať