redmi note 11
Zdroj: Youtube (Geekbuying)

Globálne predstavenie série Redmi Note 11 je za rohom! Xiaomi predstaví i ďalšie modely telefónov

Predstavenie globálnej verzie série Redmi Note 11 je za rohom a my poznáme detialy! Čaká na nás až 6 nových modelov!

Xiaomi v spolupráci so svojou dcérskou spoločnosťou Redmi pripravuje globálne predstavenie série Redmi Note 11. Táto mimoriadne populárna séria s poradovým číslom 11 bude obsahovať až 6 modelov. Dva z týchto modelov ale budú predávané zvlášť pod názvom POCO. Na informáciu upozornil web xiaomiui.net

Po tom, čo Xiaomi predstavilo túto Redmi rodinu v Číne sa pomaly pripravuje na jej celosvetové predstavenie. Z celkového počtu až šiestich zariadení budú v rámci predstavenia dva z nich uvedené ako smartfóny POCO. Zvyšné štyri zariadenia, ktoré môžeme nazvať čisté Redmi budú poháňať procesory z dielne Qualcommu ale aj MediaTeku. Tieto firmy si smartfóny Redmi podelia presne na polovicu.

Konkrétne by malo ísť o zariadenia Redmi Note 11. Redmi Note 11T ProRedmi Note 11S, pri ktorom sa očakávajú viaceré verzie. V prípade POCO ide o POCO M4, ktorý bude mať taktiež ako Redmi Note 11S viaceré verzie. Čo sa týka dizajnu, očakávame ho podobný ako v prípade série Redmi Note 10. Je nutné dodať, že s údajov, ktoré sa k nám dostali je zjavné, že každý smartfón z pripravovanej série má pre rozlíšenie aj francúzsky dodatok.

Redmi Note 11T Pro – K6S

Modelové číslo tohto smartfónu je K6S, jeho francúzska variant je veux. Pre porovnanie, modelovým číslom K6 bol označený práve predchodca Redmi Note 10 Pro. Práve toto zariadenie by malo byť tým jedným z tejto pripravovanej série, ktoré bude dostupné aj v Číne. K6S by mal byť rozdielny práve pri fotoaparáte, kde sa očakáva nasadenie rôznych senzorov pre tú konkrétnu oblasť (Čína alebo celosvetovo). Konkrétne pôjde o 64 Mpx Samsung ISOCELL GW3 a o 108 Mpx Samsung ISOCELL HM2 senzory, ktoré doplnia 8 Mpx IMX355 Ultra široký senzor2 Mpx OV02A Makro senzor.

Konkrétny čipset, ktorý bude poháňať Redmi Note 11T Pro nepoznáme, no vieme, že bude z dielne Qualcommu. Tento jediný model z pripravovanej série bude dostupný nielen globálne, ale aj v domácej Číne.

POCO M4 – K6P

Toto zariadenie by malo byť identické, ako K6S (veux) s tým rozdielom, že v tomto prípade sa bude predávať pod značkou POCO. Zariadenie sa bude predávať globálne a v Indii. Zariadenie ale taktiež dostalo aj francúzske pomenovanie, je ním slovo peux.

Redmi Note 11S – K6T

Zariadenie Redmi Note 11S bude pomenované ako vivavida. Čo sa týka modelu K6T, bude využívať 108 Mpx Samsung ISOCELL HM2 senzor. Zvyšné objektívy ako ultraširoký a makro bude mať rovnaké ako všetky zariadenia. Využívať by malo procesor od MediaTeku. Zatiaľ nie je známe, či zariadenie bude podporovať 5G.

Redmi Note 11S – K7S

Druhá verzia modelu Redmi Note 11S patrí už do série K7, do ktorej v minulosti patrili Redmi Note 10 a Redmi Note 10S. Preto sa očakáva dizajn podobný práve týmto zariadeniam. Modelové číslo K7S je v tomto prípade doplnené o miel. Telefón bude osadený 64 Mpx OmniVision OV64B40 senzorom, zvyšné objektívy sú rovnaké ako v predchádzajúcich prípadoch. Procesor by mal byť od MediaTeku. Taktiež sa ale v tomto prípade hovorí aj o variante miel_pro, ktorá by mala mať 108 Mpx Samsung ISOCELL HM2 senzor. Očakáva sa taktiež displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

POCO M4 – K7P

Podobne ako pri prvom POCO zariadení, aj toto bude kópiou. Pôjde o zariadenie totožné s K7S, len bude predávané pod značkou POCO. Zariadenie dostalo aj pomenovanie fleur. Toto zariadenie uvidíme ako na celosvetovom trhu, tak aj na tom indickom.

Redmi Note 11 Pro – K7T

Posledným smartfónom v pripravovanej sérií bude Redmi Note 11 Pro, ktorý dostal pomenovanie aj spes. Hovorí sa taktiež o verzií spesn, ktoré by malo obsahovať aj NFC. Poháňať ho bude Snapdragon. Hlavnou kamerou bude Samsung ISOCELL JN1 s rozlíšením až 8160×6144 pixelov.

Mohlo by vás tiež zaujímať