redmi-k40-gaming-edition-5-1536x864-1
Zdroj: Redmi

Herný smartfón Redmi K40 Gaming Edition je tu! Čo všetko prináša a čo si za neho Xiaomi pýta?

Herný smartfón z kuchyne Redmi sa stal realitou. Dcérska značka spoločnosti Xiaomi, predstavila zariadenia K40 Gaming Edition.

Redmi K40 Gaming Edition: Herný smartfón, ktorý búra mýta a o dostupnosti

O zariadení Redmi K40 Gaming Edition sme mohli v minulosti počuť už viackrát. Dôvodom je viacero únikov vlastností a ďalších špecifikácií tohto zariadenia. Rovnako sa očakávalo, že pôjde o vôbec jeden z najdostupnejších herných smartfónov na trhu, a to sa aj naplnilo. Cenovka smartfónu začína na úrovni od 255€ 6GB variante a končí pri 345€ pri 12GB verzii. Čo sa však schováva v tejto cene? 

Zariadenie je podľa očakávania poháňané procesorom  Dimensity 1200. Ide o vlajkový procesor spoločnosti MediaTek, ktorý má ambíciu konkurovať procesoru Snapdragon 865, prípadne 870. Vyrobený je 6nm technologickým postupom. Ďalej sa chváli hrúbkou 8,3mm a váhou 205 gramov. Tu musíme spomenúť, že zariadenie disponuje veľkou 5065mAh batériou, ktorú je možné nabiť pomocou technológie rýchlo nabíjania pri výkone 67W.

Prejdime k displeju smartfónu, ktorý bezpochyby nadchne nejedného nadšenca mobilných technológií. Ide totiž o 6,67“ OLED displej so zobrazovacou frekvenciou 120Hz a snímkovacou frekvenciou 480Hz. Nechýba ani podpora HDR10+. Ide tak o vskutku špičkový displej.

herný Redmi K40 Game Enhanced Edition
Zdroj: Twitter.com
(Mukul Sharma)

Ako sme niekoľko dní dozadu iniciovali, tak sa teraz aj deje. Reproduktory v smartfóne sú od spoločnosti JBL a ide o duálne  reproduktory. Zariadenie sa okrem iného chváli aj certifikáciou IP54. Smartfón je tak odolný voči prachu a vlhkosti.

Herným doplnkom smartfónu je i špeciálne chladenie, ktoré udrží smartfón vždy pripraveným k hre. Kameru smartfón prináša s troma snímačmi, pričom hlavný snímač ponúka 64-megapixelov. Dopĺňa ho 8-megapixelový ultraširoký a 2-megapixelový macro snímač.

redmi-k40-gaming-edition-3
Zdroj: Redmi

Čo sa týka softwaru, tak pochváliť sa môže nadstavbou MIUI 12.5 a Androidom vo verzii 11. čerešničkou na torte z pohľadu konektivity je prítomnosť herných tlačidiel, či WiFi 6.

V závere musíme dodať, že smartfón bol predstavený pre čínsky trh a jeho uvedenie pre globálnych zákazníkov je zatiaľ otázne. Povráva sa však, že bude dostupný pod značkou spoločnosti Poco.

Zdroj:  VIT

Mohlo by vás tiež zaujímať