Sekundárna obrazovka v Xiaomi Mi 11 Ultra toho zvládne naozaj veľa.
Zdroj: lolgerdesign

Hľadáte smartfón s dobrou kamerou? Tieto Xiaomi, Redmi a Poco smartfóny sú tie najlepšie!

Vybrať si smartfón s dobrou kamerou môže byť komplikované. Pozrite sa však na zoznam dvadsiatich najlepších fotomobilov od Xiaomi.

Kamera smartfónu je u mnohých používateľov prioritou, ktorá by mala medzi špecifikáciami vyčnievať. Čoraz častejšie sa totiž stretávame s milovníkmi mobilnej fotografie, ktorí vytvárajú naozaj oslnivé snímky svojimi smartfónmi. Najlepšie smartfóny so špičkovou kamerou dlhodobo prinášala spoločnosť Huawei, ktorá spolupracovala s nemeckým preborníkom v kamerách, teda Leicou. Ich spolupráca však nedávno skončila a Leica hľadala niekoho, s kým by mohla vyrábať skvelé fotomobily. Nakoniec sa dohodla s čínskym Xiaomi, ktoré ponúka nielen cenovo dostupné smartfóny, ale aj skvelé zariadenia so špičkovou kamerou. Ak vás teda zaujíma, ktoré modely spoločnosti ponúkajú najlepšiu kameru, nižšie vám prinášame rebríček fotomobilov, ktorý pripravil benchmark DxOMark.

Nielen smartfóny s kamerou od Leicy

Keď už sme začali s témou spoločnosti Leica a jej spolupráce so Xiaomi, musíme tiež spomenúť, že aktuálne z tejto spolupráce vznikli len tri smartfóny. V rebríčku sa navyše vyskytol len jeden model s takouto kamerou, keďže modely Xiaomi 12S a 12S Pro testovaním benchmarku DxOMark neprešli. Napriek tomu však musíme uznať, že čínsky gigant spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami Redmi a Poco priniesli doteraz veľmi kvalitné zariadenia so špičkovými kamerami. Za zmienku tiež stojí to, že najlepšiu kameru podľa rebríčka nepriniesol model s kamerou od Leicy. Na vrchole fotosmartfónov sa totiž nachádza iný model.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xmobile.sk

Prinášame vám teraz teda dvadsiatku najlepších smartfónov v oblasti kamery z dielne Xiaomi, Redmi aj Poco. Na zozname však nájdeme aj modely, ktoré sú určené pre čínsky trh, v našich predajniach ich teda nenájdeme. Aj napriek tomu si však svoje miesto na zozname zaslúžia, keďže ide o kvalitné smartfóny z dielne čínskeho giganta. Poďte sa s nami teda teraz pozrieť na najlepšie fotomobily, ktoré spoločnosť ponúka.

Tieto smartfóny prinášajú najlepšiu kameru

Keď sme sa sústredili čisto na smartfóny od Xiaomi, Redmi a Poco, pričom sme vynechali modely od iných spoločností, vznikla nám naozaj silná zostava dvadsiatich smartfónov s veľmi dobrou kamerou. Ak teda pozeráte po kvalitnom smartfóne s dobrou kamerou, môžete sa inšpirovať týmto rebríčkom.

 1. Mi 11 Ultra
 2. Xiaomi 12S Ultra
 3. Mi 10 Ultra
 4. Xiaomi 12 Pro
 5. Mi 11 Pro
 6. Mi 10 Pro
 7. Xiaomi 12
 8. Mi 11
 9. Mi 10T Pro
 10. Mi 11T Pro
 11. Mi 11 Lite 5G
 12. Mi 11i
 13. Xiaomi 11T
 14. Redmi K40 Pro+
 15. Redmi Note 10 Pro
 16. Poco X3 NFC
 17. Redmi Note 11 Pro 5G
 18. Mi 10T
 19. Redmi Note 11S 5G
 20. Redmi Note 10S

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A je pre vás v smartfóne dôležitá kamera? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať