Xiaomi Foldable
Aj takto by mohlo vyzerať skladateľné zariadenie od Xiaomi. Zdroj: Xiaomi Adictos

Ide o smartfón, či tablet? Bolo zachytené skladateľné zariadenie od Xiaomi s MIUI 12. Čo to je?

Podarilo sa zachytiť neznámy smartfón, alebo tablet od Xiaomi, ktorý je v strede ohýbateľným

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi aktívne pracuje na skladateľnom zariadení. V priebehu tohto roka sa dokonca očakáva, že Xiaomi predstaví 3 rôzne smartfóny tohto typu. S informáciami prišiel ešte koncom minulého roka známy analytik, Ross Young, ktorý už viackrát úspešne predikoval vývoj trhu.

Najnovšie sa podarilo zachytiť neznámy prototyp zariadenia, ktoré na prvý pohľad je iným, ako ostatné smartfóny. Dôvodom je, že ide nielen o skladateľné zariadenie, ale zároveň je aj o čosi väčšie, ako býva štandardný smartfón. Do úvahy teoreticky prichádza, že ide o hybrid, medzi smartfónom a tabletom, prípadne už o len o tablet? Posúďte sami.

Zachytené skladateľné zariadenia

Ako môžete nižšie vidieť, tak ide zatiaľ o predporodukčné zariadenie, čo naznačujú hlavne mohutné rámčeky okolo displeja. To, že ide o Xiaomi zariadenie je zjavné zo zachytenej obrazovky, kde je jasne zreteľne viditeľná MIUI 12 nadstavba.

xiaomi-foldable
Zdroj: gizmochina.com

Snímka, ktorú môžete vyššie vidieť, ďalej odhaľuje ohýbací pánt v strede zariadenia, ktorý je vcelku viditeľným. Rovnako riešené sú aj konkurenčné smartfóny z kuchyne Samsungu, konkrétne modely Galaxy Fold. Môžeme zároveň predpokladať, že vzhľadom na partnerstvo medzi Xiaomi a Samsungom, tak typ displej na zachytenom smartfóne je UTG (Ultra-thin flexible glass).

xiaomi-foldable-23
Zdroj: gizmochina.com

Otázkou je, či, a hlavne kedy sa dočkáme zariadenia na trhu. Zachytenie samotného zariadenia však naznačuje, že by to mohlo byť už relatívne čoskoro. Potenciálne do úvahy prichádza ešte prvá polovica tohto roka. V každom prípade, múdrejší budeme bezpochyby v priebehu najbližších dní, až týždňov.

Mohlo by vás tiež zaujímať