MIUI 13
Zdroj: Xmobile.sk

Inteligentná ponuka v MIUI 13 dostáva nové pomenovanie. Ako bude fungovať, a čo to vlastne je?

Pri testovaní beta verzií MIUI 13 dochádza k únikom informácií. Jednou z nich je aj pripravovaná funkcionalita inteligentného menu.

Predstavenie nového MIUI 13 sa nezadržateľne blíži a testeri už pracujú na testovaní rôznych beta verzií s ktorými vždy prichádzajú nejaké tie novinky ohľadne nových funkcií MIUI 13. Jednou z nich bolo aj Smart Menu s nástrojmi (Smart Toolbox menu), ktoré by pre užívateľa bolo dostupné neustále. Najnovšie informácie hovoria, že toto Smart Menu sa oficiálne bude nazývať Sidebar.

Xiaomi teda upustilo od zdĺhavého názvu a pomenovanie Sidebar bude teda finálne a môžeme tento názov očakávať aj v MIUI 13. Na informáciu upozornil web xiaomiadictos.com

Ako bude vyzerať nový Sidebar?

Na obrázku nižšie môžeme vidieť, ako také Smart Menu bude vyzerať. Bude zrejme dostupné po potiahnutí z ľavého alebo pravého okraja a budeme cez neho môcť spustiť najpoužívanejšie aplikácie. Očakávať ale môžeme aj navolenie rôznej funkcionality ako napríklad zapnutie baterky, NFC alebo Bluetooth pripojenia.

sidebar
Zdroj: xiaomiadictos.com

Taktiež na obrázku vidíme, že si budeme môcť navoliť zobrazenie tohto nového Sidebaru, najmä teda jeho zobrazenie pri hrách alebo sledovaní videí. Uvidíme, či sa týmto krokom ponechá funkcia Nástroje videa, ktorá na smartfónoch Xiaomi funguje už teraz, alebo dôjde ku zlúčeniu týchto funkcií. Funkcia Nástroje videa totiž funguje na podobnom princípe zobrazovania, a jej funkcionality ako Print Screen, či nahrávanie obrazovky si vieme predstaviť práve ako súčasť takéhoto inteligentného menu.

Ak ale pôjde primárne o spúšťanie aplikácií, Xiaomi týmto zrejme úplne ukončí akýkoľvek význam klasického menu, ktoré sa otváralo potiahnutím zdola na domovskej obrazovke, pretože ho používa už iba malé percento ľudí. Taktiež to je odkaz na dnešný trend, kedy drvivá väčšina užívateľov prepína len medzi troma až piatimi aplikáciami a týmto Smart Menu by sa proces zrejme uľahčil.

Uvidíme, ako sa bude novému Sidebaru dariť, či to bude len obyčajná kópia panelu, ktorý si môžeme pamätať najmä zo zariadení Samsung Galaxy Edge, alebo či sa Xiaomi podarilo túto pripravovanú funkcionalitu doladiť o čosi viac.

Mohlo by vás tiež zaujímať