Mi MIX Fold
Zdroj: Youtube.com (XEETECHCARE)

Je cena skladateľného Mi MIX Fold oprávnená? Pozrite sa na cenu súčiastok!

Mi MIX Fold určite nie je lacnou záležitosťou, jeho cena sa však odvíja od komponentov. Pozrite sa, koľko by vás vyšla ich výmena!

Model Mi MIX Fold bol predstavený len nedávno a okamžite šokoval svojou cenou. Skladateľný smartfón určite nie je hračka a od toho sa odvíja i cena, ktorá určite nie je nízka. Xiaomi však nasadilo čo najnižšiu možnú cenu, ktorou pokoril i súperov, akými sú Samsung či Huawei. Stále sa však nájdu zvedavé osoby, ktoré sa pýtajú, či by cena nemohla ísť ešte nižšie. Portál Notebookcheck.com nám na to dáva jasnú odpoveď. Za cenu niektorých súčiastok by ste si totiž mohli kúpiť i celý prémiový smartfón.

Závratné sumy

Oprava takto komplikovaného smartfónu určite nie je jednoduchá a jeho majitelia si budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Nielenže smartfón hravo prekoná cenovku 1300€, taký displej by sme si znovu zaplatiť určite nechceli. Ak by sa vám náhodou rozbil vonkajší menší displej, vyšiel by vás „len“ na približne 90€. Horšie je na tom však vnútorný skladateľný displej. Jeho cena tvorí viac ako tretinu celého smartfónu a oprava by vás vyšla na 500€ plus príplatok za prácu.

Najdrahšia položka je však logicky základná doska smartfónu. Ak by sa vám náhodou podarilo poškodiť tú, odporúčali by sme rovno siahnuť po novom smartfóne z nižšej rady, pretože nepredpokladáme, že sa vám doma povaľuje zbytočných 650€. Presne toto je suma, ktorú by ste zaplatili za výmenu základnej dosky, ku ktorej by ste potrebovali prirátať nie veľmi jednoduchú prácu.

Je cena Mi MIX Fold adekvátna?

Ak vezmeme do úvahy, koľko nás vyjde len týchto pár súčiastok, dostaneme sa na úroveň 1240€. Samozrejme že náhradné komponenty majú trochu vyššiu sumu od tých v smartfóne, avšak ak by sa vám náhodou podarilo poškodiť všetky tri súčiastky naraz, dostali by ste sa na úroveň nového smartfónu. Mi MIX Fold teda atakuje vyššie cenové priečky, jeho cena je však opodstatnená a Xiaomi z neho veľké zisky nemá. Rovnako treba dodať, že Xiaomi bezpochyby má kontrakty s dodávateľmi, kde využíva množstevné zľavy, teda pre čínskeho giganta, je cena o niečo nižšou. Môžeme však hovoriť o nanajvýš 10 až 30% percent za vybrané komponenty.

Plánujete nákup modelu Mi MIX Fold? Pozrite sa, aké sú možnosti pre jeho kúpu a nezabudnite sa pozrieť na cenník komponentov pre nám dostupný Mi 11 Ultra!

Mohlo by vás tiež zaujímať