Xiaomi 12
Zdroj: YouTube (1M Gadget)

Je to potvrdené! Modelový rad Xiaomi 12 príde do Európy už o pár dní, informuje CEO Xiaomi!

Séria Xiaomi 12 oficiálne prichádza do Európy s vyššou cenou, no lákavou výbavou. Nové smartfóny uvidíme už o týždeň, prezrádza Lei Jun.

Informácie o očakávanom predstavovaní smartfónov zo série Xiaomi 12 kolujú internetom už pár dní. Najpravdepodobnejším dátumom, kedy by sme prvýkrát mohli vidieť tieto modely oficiálne v Európe, bol 15. marec. Predstavenie malo prebehuť o 13:00 nášho času a sledovať sme ho mali prostredníctvom viacerých platforiem. CEO spoločnosti Xiaomi sa dnes vyjadril prostredníctvom sociálnej siete Twitter, kde prezradil, či bola táto informácia pravdivá. Nové modely by sme tak mali mať možnosť vidieť už o pár dní a počas predstavovania by sa mali ukázať minimálne tri modely, ktoré sa však v Číne nachádzajú už od 28. decembra minulého roku. A ako to nakoniec s predstavovaním bude? Na to sa teraz pozrieme spoločne.

Predstavenie nových modelov už o týždeň

Modelový rad Xiaomi 12 má byť špičkou od spoločnosti Xiaomi pre rok 2022. Všetkým je však jasné, že i keď ide o vrcholovú sériu spoločnosti, neskôr počas roka uvidíme ešte lepšie modely napríklad v podobe Xiaomi 12 Ultra, ktorý uvidíme až v druhej polovici tohto roka. Na druhú stranu však v týchto smartfónoch nájdeme všetko, čo potrebujeme. Výkonný čipset Snapdragon 8 Gen 1, špičkovú kameru i výkonné nabíjanie. Rovnako prémiová však bude i cena modelov, na tú sa však zameriame neskôr.

Teraz nás totiž zaujíma dátum predstavenia, ktorú prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter uverejnil CEO spoločnosti, Lei Jun. Predstavenie nových zariadení v Európe skutočne prebehne 15. marca o 13:00 nášho času. Ak by sme sa teda chceli pozrieť na živé predstavovanie modelov, budeme musieť navštíviť sociálnu sieť Twitter, Facebook, YouTube, Mi Community alebo oficiálne stránky spoločnosti Xiaomi. Pripravené by mali byť pre nás tri modely v zostave Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro.

Ceny série Xiaomi 12 však budú o niečo vyššie

Ak si robíte zálusk na modely z radu Xiaomi 12, veľmi vás nepotešíme. „Ľudovou“ voľbou bude v tomto prípade totiž zrejme len Xiaomi 12X s čipsetom Snapdragon 870. Jeho cena má štartovať na úrovni 600€, čo vôbec nie je málo. Na druhú stranu ide o presnú kópiu modelu Xiaomi 12 len s úpravou na mieste čipsetu. Základný model s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 má získať úvodnú cenu na hranici 800€. Táto cena vôbec nepôsobí príjemne na pohľad, no keď zohľadníme výbavu smartfónu zistíme, že je zrejme aj oprávnená. Na Pro verziu modelu však už budeme musieť šetriť o niečo dlhšie, zdá sa.

Najdrahší model zo série má totiž získať cenu, ktorá bude štartovať na hranici 1000€. Išlo by tak o jeden z mála modelov spoločnosti, ktoré presahujú takúto cenovú úroveň. Jeho cena tak bude celkom sebavedomá, no očakávame, že množstvo fanúšikov čaká práve na tento model s trojitou 50mpx kamerou a ďalšími prednosťami.

Plánujete kúpu niektorého z modelov Xiaomi 12? A budete sledovať online predstavovanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať