Xiaomi Mi Mix Alpha
Zdroj: Xiaomi

Je to potvrdené! Séria Mi MIX sa vracia a my vieme kedy!

Xiaomi prezrádza, že už čoskoro sa vráti na trh produktová rada Mi Mix. Mohlo by sa tak stať už 29. marca počas Xiaomi Mega Launch!

Okolo návratu série Xiaomi Mi MIX je v poslednej dobe veľký rozruch. Špekuluje sa o skladateľnom zariadení či inak zvláštnom modeli, ktorý by mohol priniesť svieži vánok medzi súčasné zariadenia. O to viac sa spomínaný Mi MIX tentoraz s označením 4 rozoberá, keď Xiaomi oznámilo udalosť, na ktorej má predstaviť to najlepšie z tohto roka. Dohady boli potvrdené vyzerá to, že Mi MIX 4 uvidíme už o pár dní!

Predstavenie počas Xiaomi Mega Launch-u

Zdá sa, že okrem smartfónov ako Mi 11 Pro či Mi 11 Ultra sa po boku fitness náramku Mi Smart Band 6 objaví aj nový Mi MIX 4. Po uvedení oficiálneho plagátu prostredníctvom sociálnej siete Twitter, na čo upozornil portál XDA-Developers, už nie je pochýb o jeho príchode.

Správu sprostredkovala Agatha Tang, hovorkyňa Xiaomi pre globálny trh. Informáciu o príchode nového smartfónu z radov Mi MIX avizovali predtým i rôzni leakeri, no už teraz sme si jeho príchodom istí. Mi MIX 4 teda príde 29.3.2021 o 13:30 nášho času, tak si zapnite upozornenia, pretože predstavovanie bude streamované prostredníctvom sociálnych sietí ako je Facebook či Twitter. Predstavovanie bude tradične vysielané i prostredníctvom platformy YouTube.

Mi MIX 4

Ohľadom smartfónu Mi MIX 4 vieme len málo informácií predovšetkým z certifikácií. Očakáva sa, že by mohlo ísť o prvý skladateľný smartfón od Xiaomi, avšak nič nie je potvrdené a skladateľná verzia by mohla byť Mi MIX 4 Pro Max, s ktorou sa táto vlastnosť už spájala. Skladateľný model už bol viackrát zachytený na fotografiách a teda vieme povedať, že pôjde o niektorý model Mi MIX. Či však bude predstavený v pondelok zatiaľ nevieme potvrdiť. S istotou si trúfame povedať, že nepôjde o lacné zariadenie a pokojne by mohlo atakovať cenovku 1000€ a vyššie. S dostupnosťou na globálnom trhu to tiež zrejme nebude také jednoduché. Mnoho populárnych modelov, napríklad Mi 11 Ultra a ďalšie, sa totiž na konci dňa nedostali na globálny trh. Na druhej strane treba povedať, že práve globálny trh je pre spoločnosť stále dôležitejším. Bola by tak škoda, ako aj nelogický krok, ak by Xiaomi neuviedlo tento model smartfónu aj mimo domácej Číny, kde je kúpyschopnosť vo všeobecnosti vyššou. V každom prípade, múdrejší budeme už čoskoro.

Tešíte sa na predstavenie nového smartfónu z radov Mi MIX? A budete sledovať predstavovanie? My rozhodne áno a čo najskôr vás budeme informovať o nových zariadeniach!

Mohlo by vás tiež zaujímať