Xiaomi-Redmi-Logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Kde sa vzalo Redmi? A čo vlastne pomenovanie tejto spoločnosti znamená? Pozrite sa na príbeh tejto značky!

Spoločnosť Redmi má za sebou pomerne zaujímavú históriu. Ide o jednu z najmladších dcérskych značiek Xiaomi, ktorá oslovila masy ľudí.

Redmi je dnes už neoddeliteľnou súčasťou veľkej spoločnosti Xiaomi, ktorá nám prináša smartfóny so skvelou výbavou za dostupnú cenu. Najmä dcérske Redmi sa však sústreďuje na to, aby prinášalo lacnejšie zariadenia, ktoré častokrát prekvapujú svojou výbavou. Mnoho fanúšikov však pozná veľa zaujímavostí a aj príbeh o materskom Xiaomi, zatiaľ čo na menšie Redmi sa zabúda. Čo teda stojí za týmto názvom a ako vlastne táto dnes už dcérska spoločnosť vznikla? Odpoveď nám prináša portál mundoxiaomi.com a my sa na ňu pozrieme spoločne. Tak schválne, koľko faktov o tejto dcérskej spoločnosti poznáte vy?

Kde sa pôvodne vzalo Redmi?

Materská spoločnosť Xiaomi sa v roku 2013 rozhodla priniesť lacnejšie smartfóny, ktoré by svojou výbavou šokovali fanúšikov a rovnako si ich mohol dovoliť takmer každý. V tej dobe vznikol pôvodný modelový rad Hongmi, ktorý mal naplniť tieto očakávania. Keď sa však pozrieme na tento názov, zrejme by nás tak jednoducho za hranicami Číny neoslovil a názov mohol znieť atraktívne naozaj len pre obyvateľov Číny. Práve preto sa spoločnosť rozhodla zaviesť pomenovanie Redmi, ktoré malo priniesť úspech spoločnosti aj za hranicami svojej krajiny. Prvý smartfón tak niesol meno Hongmi, no my ho všetci dobre poznáme pod názvom Redmi a keďže šlo o úplne prvý model, neniesol v názve ani žiadnu číslovku.

Prvý model tohto vtedy modelového radu spoločnosti Xiaomi prišiel v rovnaký rok, ako sa čínsky gigant rozhodol predstaviť Mi 3. Prvá generácia modelu s označením Redmi tak ponúkala 4.7″ HD LCD displej a 28nm Mediatek MT6589T čipset. V roku 2013 tak ponúkal aj 1GB pamäte RAM, čo bolo vtedy viac než dostačujúce. Cena tohto modelu sa pohybovala okolo 100€, ak prepočítame čínsku cenu. V smartfóne sme však mohli vidieť aj napriemerný 8mpx snímač kamery, keďže štandardom vtedy boli len 5mpx kamery. Pre taký lacný smartfón vtedy bola prémiovou súčasťou aj 2000mAh batéria, možnosť dual SIM či 4GB interné úložisko. V smartfóne sme pôvodne našli systém Android 4.3 spolu s nadstavbou MIUI 5.

Redmi
Zdroj: mundixiaomi.com

Čo vlastne názov spoločnosti znamená?

Spoločnosti Redmi sa veľmi darilo s lacnými smartfónmi, ktoré vystupovali z radov obyčajnosti. Neskôr však nastal zlom, keďže na lacnejšie smartfóny nebolo toľko kapacity u materského Xiaomi a tak tu boli len dve možnosti. Buď celý modelový rad Redmi zanikne a posledným smartfónom bude Redmi Note 6 Pro, alebo sa z modelového radu stane dcérska samostatná spoločnosť. Našťastie prišlo k druhej možnosti a siedma generácia smartfónov už prišla s výrazne vylepšenou výbavou, novým dizajnom a rovnako aj pod vedením Lu Weibinga ako CEO novej dcérskej spoločnosti.

Redmi Note 7 má svojho nástupcu.
Redmi Note 7 má svojho nástupcu. Zdroj. Xiaomi

A kde sa vlastne názov Redmi vzal? Keď si názov rozložíme na menšie, ostanú nám slovíčka ako „Red“ čo v preklade znamená „červená“ a „Mi“, čo využíva Xiaomi ako znak pre „Mobile Internet“, „Mission Impossible“ a v preklade z čínštiny dokonca môže znamenať „ryža“ či „proso“. Chápeme teda, prečo čínsky gigant do názvu priniesol aj „Mi“, ktoré symbolizuje spojitosť s materskou značkou. Červená farba má však na začiatku názvu symbolizovať niečo, čo upúta, provokuje či vzbudzuje nepokoj. Presne takéto má totiž červená farba účinky na ľudí a Xiaomi ju nezvolilo vôbec náhodne.

Vedeli ste niečo o histórii spoločnosti Redmi? A vlastníte niektorý zo smartfónov tejto spoločnosti? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by vás tiež zaujímať