Huawei Nova 9_smartfon
Zdroj: YouTube (TechTablets)

Kedy Slováci menia smartfóny? Prieskum nám dáva jasnú odpoveď

Smartfóny sú už dlhé roky neoddeliteľnou súčasnosťou našich životov. Slúžia nám, ako za účelom práce, tak i za zábavou. Ako by však mal vyzerať ideálny smartfón? Spoločnosť Huawei realizovala zaujímavý prieskum, v rámci ktorého sa dopytovala Slovákov, ako by mal vyzerať ideálny telefón spolu so sériou ďalších pridružených otázok. Prieskum bol realizovaný v priebehu októbra tohto roka. Poďme sa spolu pozrieť na výsledky tohto prieskumu.

Cena, cena a ešte raz cena

Ako už asi tušíte, tak pre mnohých Slovákov zohráva dôležitú úlohu cena zariadenia. Niet sa čomu čudovať, ide predsa len o zariadenia, ktoré nie sú lacnými. Až 67% respondentov zo vzorky 1043 ľudí, uviedlo, že ide o hlavný parameter.

Druhým parametrom, po ktorom Slováci najviac pozerajú pri výbere nového zariadenia, je výdrž batérie. Pre 51% respondentov, ide o jeden z najdôležitejších faktorov pri výbere nového telefónu. Prvú trojicu najdôležitejších faktorov, uzatvára kamera smartfónu.

Smartfóny meníme, keď sa nám pokazia

Ako často meníme smartfóny? Mnohí z nás ich menia častejšie, ako by sa patrilo. V prípade väčšiny, je však situácia inou, ukazuje prieskum. Najčastejším dôvodom na kúpu nového zariadenia Slováci uvádzajú poškodenie či zničenie svojho starého telefónu (48 %). Každý piaty Slovák zároveň uvádza, že je ochotný kúpiť si nový mobil, ak nájde taký, ktorý má dobrý pomer ceny a výkonu.

Fotoaparát a displej je pre Slovákov dôležitý

Ak už vyberáme nový smartfón, dôležitý je pre polovicu Slovákov veľký displej, pre takmer tretinu používateľov je tiež podstatná hrúbka smartfónu. V čase, kedy Slováci túžia po ultratenkom smartfóne s veľkým a kvalitným displejom, prichádza na trh novinka v podobe Huawei nova 9, smartfónu s 6,6-palcovým 120 Hz zakryveným displejom a iba 7,77 mm tenkým telom.

Nemenej dôležitou požiadavkou pri výbere nového smartfónu je pre Slovákov aj kvalitný fotoaparát, ktorý nemá problém ani s nočnými fotografiami. Tri štvrtiny z nás si želá v novom mobile taký fotoaparát, ktorý si poradí s fotografovaním aj za zhoršených svetelných podmienok, hovoria Slováci.

Pre používateľov v prípade kamery, sú rovnako dôležité i veci, ako možnosť zachytenia ultraširokouhlých scén, makro záberov, či kvalitné 4K video. To je, mimochodom, dôležité pre 37 % Slovákov. Ďalších 35 % používateľov vyžaduje od svojho smartfónu, aby vedel niekoľkonásobne približovať objekt pri fotografovaní.

Ako svoj mobil najčastejšie využívame?

Až 54 % respondentov uviedlo, že okrem základnej komunikácie sa venuje najčastejšie surfovaniu na internete a viac než polovica (51 %) primárne prezerá obsah sociálnych sietí. Medzi ďalšie časté činnosti na smartfónoch patrí fotografovanie (49 %), mobilné bankovníctvo či platby prostredníctvom mobilu (40 %), počúvanie hudby či sledovanie filmov (28 %), ale aj hranie hier (17 %).

Práve na základe tohto prieskumu prišiel Huawei s možnosťou bezkontaktnej platby prostredníctvom aplikácie Curve a neustále pracuje na tom, aby sa v obchode s aplikáciami Huawei AppGallery nachádzali všetky potrebné aplikácie lokálnych developerov.

Slúchadlá ako neoceniteľný doplnok smartfónu

Slováci tiež v prieskume odpovedali na otázku, aké zariadenia najčastejšie k svojmu mobilu pripájajú. Až 58 % opýtaných uviedlo, že najčastejšie pripájaným hardvérom k svojmu smartfónu sú bezdrôtové slúchadlá. Populárne sú tiež smart hodinky, ktoré si k svojmu mobile pripája až 38 % Slovákov.

Zdroj: Tlačová správa

Mohlo by vás tiež zaujímať