Mi 11 Ultra
Zdroj: Youtube.com (SuperSaf)

Koľko vás výjde oprava nového Mi 11 Ultra? Tento smartfón si radšej nerozbite

Mi 11 Ultra si svoju cenu naozaj zaslúži, pozrite sa, koľko by ste si zaplatili za opravu či výmenu komponentov v tomto prémiovom smartfóne.

Súčiastky dnešných smartfónov nestoja malé sumy a o displejoch za 20€ môžeme už len snívať. Inak tomu nie je ani pri prémiovom modeli Mi 11 Ultra, ktorého sumy komponentov vás určite prekvapia. Ak teda už plánujete investovať vyše 1000€ do smartfónu, odporúčame vám si ho strážiť ako oko v hlave. Za cenu displeja, či základnej dosky by ste totiž kedysi kúpili i vlajkovú loď od Xiaomi. Na ceny upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Astronomické sumy

Mnohí si na svoj smartfón nedávajú tak veľký pozor a ich pády sú bežné. Či už ide o nešikovnosť alebo len o nedbalosť, najčastejšie to schytá predsa len displej, ktorý u smartfónu akým je Mi 11 Ultra, nie je lacnou záležitosťou. Za nový 120Hz E4 AMOLED displej zaplatíte v prepočte 212€. Displej teda nie je lacnou záležitosťou a to k cene nie je prirátaná práca, ktorú by ste si v servise priplatili.

Výrazným prvkom na smartfóne je i zadná kamera s mini displejom. Ten veľmi s cenou za hlavným displejom nezaostáva a za celý kamerový panel by ste zaplatili neskutočných 177€. Ak by ste si náhodou i s ním poškodili zadný kryt, vyšiel by vás ďalších 54€ navyše.

Najlacnejšou súčiastkou smartfónu bude asi batéria. 5000mAh originálna batéria by vás vyšla na „len“ 23€, zatiaľ čo najdrahšou časťou je pochopiteľne základná doska. Tá by vás v prípade poškodenia vyšla na neuveriteľných 312€. Za takú sumu naozaj stojí za zváženie, či svoj smartfón opravíte alebo radšej siahnete po budget smartfóne z vyššej strednej triedy.

Mi 11 Ultra

Model Mi 11 Ultra bol predstavený 29.3.2021 počas predstavenia s názvom Xiaomi Mega Launch. Potešil najmä globálnych fanúšikov, pretože jeho dostupnosť na globálnom trhu je potvrdená. Navyše čínska verzia podporuje i naše B20 pásmo, takže prví šťastlivci sa zo svojich modelov môžu tešiť už teraz. Ako sme spomínali, ponúka 120Hz AMOLED displej, čipset Snapdragon 888 a hrdo sa môže pasovať za kráľa fotomobilov. So svojím 50mpx snímačom ISOCELL GN2 strčí do kapsy nejeden smartfón a to nerátame do úvahy dva ďalšie 48mpx snímače k nemu. Cena sa pohybuje kúsok nad úrovňou 1000€, s takýmito parametrami je teda určite atraktívnym zariadením.

A čo vy? Robíte si zálusk na tento exkluzívny kúsok, či radšej siahnete po niečom lacnejšom, než je Mi 11 Ultra? Pochváľte sa nám v komentároch a ak sa rozhodnete pre kúpu, určite si ho dobre chráňte!

Mohlo by vás tiež zaujímať