SPRAVODAJSTVOXiaomi

Koľko vás výjde oprava nového Mi 11 Ultra? Tento smartfón si radšej nerozbite

Súčiastky dnešných smartfónov nestoja malé sumy a o displejoch za 20€ môžeme už len snívať. Inak tomu nie je ani pri prémiovom modeli Mi 11 Ultra, ktorého sumy komponentov vás určite prekvapia. Ak teda už plánujete investovať vyše 1000€ do smartfónu, odporúčame vám si ho strážiť ako oko v hlave. Za cenu displeja, či základnej dosky by ste totiž kedysi kúpili i vlajkovú loď od Xiaomi. Na ceny upozornil portál Xiaomiadictos.com.

Astronomické sumy

Mnohí si na svoj smartfón nedávajú tak veľký pozor a ich pády sú bežné. Či už ide o nešikovnosť alebo len o nedbalosť, najčastejšie to schytá predsa len displej, ktorý u smartfónu akým je Mi 11 Ultra, nie je lacnou záležitosťou. Za nový 120Hz E4 AMOLED displej zaplatíte v prepočte 212€. Displej teda nie je lacnou záležitosťou a to k cene nie je prirátaná práca, ktorú by ste si v servise priplatili.

Výrazným prvkom na smartfóne je i zadná kamera s mini displejom. Ten veľmi s cenou za hlavným displejom nezaostáva a za celý kamerový panel by ste zaplatili neskutočných 177€. Ak by ste si náhodou i s ním poškodili zadný kryt, vyšiel by vás ďalších 54€ navyše.

Najlacnejšou súčiastkou smartfónu bude asi batéria. 5000mAh originálna batéria by vás vyšla na „len“ 23€, zatiaľ čo najdrahšou časťou je pochopiteľne základná doska. Tá by vás v prípade poškodenia vyšla na neuveriteľných 312€. Za takú sumu naozaj stojí za zváženie, či svoj smartfón opravíte alebo radšej siahnete po budget smartfóne z vyššej strednej triedy.

Mi 11 Ultra

Model Mi 11 Ultra bol predstavený 29.3.2021 počas predstavenia s názvom Xiaomi Mega Launch. Potešil najmä globálnych fanúšikov, pretože jeho dostupnosť na globálnom trhu je potvrdená. Navyše čínska verzia podporuje i naše B20 pásmo, takže prví šťastlivci sa zo svojich modelov môžu tešiť už teraz. Ako sme spomínali, ponúka 120Hz AMOLED displej, čipset Snapdragon 888 a hrdo sa môže pasovať za kráľa fotomobilov. So svojím 50mpx snímačom ISOCELL GN2 strčí do kapsy nejeden smartfón a to nerátame do úvahy dva ďalšie 48mpx snímače k nemu. Cena sa pohybuje kúsok nad úrovňou 1000€, s takýmito parametrami je teda určite atraktívnym zariadením.

A čo vy? Robíte si zálusk na tento exkluzívny kúsok, či radšej siahnete po niečom lacnejšom, než je Mi 11 Ultra? Pochváľte sa nám v komentároch a ak sa rozhodnete pre kúpu, určite si ho dobre chráňte!

Mohlo by vás tiež zaujímať

Tagy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Close
Close